Tajemství přitažlivosti

24. října 2007 v 12:00 |  diety & tipy
Usmívejte se
Absolutním základem všeho je úsměv - stačí si prý udělat nezávazný test: vejít do místnosti a usmát se na libovolného muže. "Když se na někoho usměješ, můžeš si být jistá, že z tebe celý večer nespustí oči. Nemusíš mu dávat najevo, že ho balíš nebo chceš. Stačí se jenom usmát," tvrdila Klára, podle níž se pro něj okamžitě stanete atraktivním objektem, středobodem jeho vesmíru - patrně mu bude hlavou vrtat spousta otázek: Známe se? Líbím se jí? anebo Vypadám tak neodolatelně? Za pravdu jí dávají i výzkumy, při nichž dobrovolníci hodnotili, kteří lidé jim připadají atraktivní: ti, kdo se usmívali, byli hodnoceni jako víc sexy.


"Tímto výrazem dáváte najevo kooperaci a vstřícnost. Úsměv na tváři je prvním signálem k navázání vzájemného styku," doplňuje sexuolog Radim Uzel. "Usmívat se samozřejmě může i žadatelka o zaměstnání, prodavačka, úřednice, je to jejich profesionální výbava…

Ale úsměv ženy na muže je jaksi mimo všechny tyto kategorie," dodává Radim Uzel.

Rozhodují vteřiny

Když se seznamujete s novým člověkem, okamžitě si o něm uděláte úsudek. Během pár desítek sekund se rozhodnete, jestli vám je sympatický, připomíná vám někoho, koho máte ráda (nebo naopak ne), jestli voní, má příjemný hlas, ošklivou tvář (a ještě horší vkus)… A také jestli se chová přirozeně a je svůj.

Je to totiž právě vaše opravdové ,já', co je na vás nejpřitažlivější. Nebojte se je proto odhalit. Všimla jste si, že když kamarádům vyprávíte něco, o čem jste opravdu přesvědčená nebo co skutečně cítíte, poslouchají vás pozorněji? Je to tak. Proto by byl nesmysl nutit se do nějakých póz, přetvařovat se nebo předvádět. Navíc když pak dojde na 'lámání chleba', zbytečně byste se vystavovala riziku, že muž zjistí, že nejste taková, jakou jste se zdála být…

Síla obdivu

Ani dobrý kompliment ještě nikdy nic nezkazil - naopak. Pokud dáte muži, po němž toužíte, najevo svůj obdiv, oplatí vám to. Takováto ,výměna komplimentů' je pro svádění i jakékoli další navazování kontaktů zásadní. Takže: flirtujte!

"Jednou jsem si na večírku vyhlédla šéfa velké známé firmy. Když skončil proslov, sebrala jsem odvahu a nakráčela za ním, protože jsem se s ním chtěla seznámit," vyprávěla Klára. Nakonec s ním ten večer prokorzovala asi dvě hodiny: "Moje lichotky ho tak dostaly, že pro něj okolí najednou přestalo existovat. Povídali jsme si celý večer a dnes spolu pravidelně chodíme na večeře. Za jiných okolností by k tomu asi nedošlo."

David Gruber, autor knihy Proč ženy muže nechápou, má v oblasti mužských pochval zcela jasno: "Ocenění a uznání z vaší strany nikdy není dost. Když něco sami vykonáme, nezapomeňte nás hlasitě pochválit a přidat slovo SÁM - ,ty sám jsi našel cestu, ty sám jsi udělal skvělý obchod'." Vsaďte se, že mužské ego posilněné pochvalou vás prostě bude okamžitě milovat.

Sebevědomá a sexy

"Věřit v sebe je základ veškerého úspěchu," doplňuje ještě jednu radu David Gruber. Když si věříte, je pravděpodobnost, že uspějete, mnohem větší. Pokud váš vzhled neodpovídá ideální představě, jakou muž má, dobré sebevědomí a přátelský přístup dokáže divy: lidé mají takové typy jednoduše rádi. "Vždycky když si říkám, že získám něčí sympatie, povede se to. Tedy většinou," přiznala u vína Klára. David Gruber ale upozorňuje, že i tady platí osvědčené rčení 'všeho s mírou': "Jde o to, najít určitou mez, kdy na vás muž může být pyšný, a zároveň se nemusí bát, že mu budete příliš konkurovat. Buďte proto sebevědomé jakýmsi mírným, hřejivým, nekonfrontačním a přátelským způsobem. Aby muži měli pocit, že vaše sebevědomí jim spíš pomáhá." Důležité je přitom i sexuální sebevědomí: pokud je z vás cítit, začnou si potenciální partneři představovat, jak jste dobrá v posteli.

Pokud máte se sebedůvěrou problém, třeba proto, že vaše dětství nebylo zrovna ideální, můžete si o tom promluvit s psychologem. Lidé, kteří se nenaučí věřit ostatním ani sami sobě, totiž nejsou dobře vybaveni pro to, aby zakotvili ve šťastném a dlouhodobém vztahu.

Při seznámení rozhodnou už první vteřiny, jaký dojem si o vás muž vytvoří

První signální

Ženy, které mají rády své tělo, jsou pro muže mnohem atraktivnější. Na deprese z toho, že po víkendu vážíte o kilo víc, přitom můžete zcela zapomenout. Mužům je totiž (většinou) srdečně jedno, jestli máte osmačtyřicet nebo pětapadesát kilo. Důležitější je symetrie. "Muži dávají přednost proporčně vyvážené postavě tvaru přesýpacích hodin. Jsou to v podstatě variace na známé klasické rozměry 90-60-90," přitakává sexuolog Radim Uzel. Nemusí ale jít zrovna o šedesát na devadesát - to, co muže fascinuje, je poměr těchto rozměrů. "Bujnější poprsí je znakem dobré schopnosti kojit, široká pánev je výrazem perspektivy zdárného mateřství. Ploché břicho je naopak důkazem, že dotyčná není právě těhotná s někým jiným," tvrdí Uzel. Přestaňte se proto trápit svou váhou a raději zvýrazněte svůj pas. I když ho třeba nemáte jako pin-up girl, je spousta módních triků, jak to udělat.

Co dalšího připadá mužům sexy? Evoluční biologové mají jasno: muže přitahuje pevná postava, dobré držení těla, jasné oči a lesklé husté vlasy. To všechno totiž signalizuje, že jste potenciálně dobrou matkou pro jejich potomky.

Jako atraktivnější je také vnímána pěkná hebká pleť beze skvrnky (proto pozor na přehnané opalování). A také určité rysy: výrazné lícní kosti, oči dál od sebe, úzká čelist a široké rty. Na to myslete během líčení - oči rozšíříte například tmavým stínem naneseným pod obočí, ke zúžení čelisti a zvýraznění lícních kostí pomůže nejen tvářenka, ale i nanesení o něco tmavšího make-upu do spodní části tváře. Muži také mají tendenci vybírat si ženy, které mají souměrný obličej, protože asymetrie u mnoha lidí vyvolává zdání genetických problémů (jež by se mohly nějak projevit i na možných potomcích). Je-li třeba, zkuste tedy linie obličeje vyrovnat, třeba tvarem obočí nebo nalíčením rtů.

Vůně ženy

Vždy byste ale měla zůstat především přirozená. Právě to podle odborníků muže zaručeně okouzlí. Nepřekrývejte proto přirozenou vůni svého těla - feromony, které se vylučují v potu, mohou vaši přitažlivost zvýšit.

Přesto byste neměla zjištěním vědců za každou cenu podléhat: samozřejmě, budete-li se podle nich chovat, můžete zvýšit své šance. Ovšem pro to, abyste našla ten pravý vztah, jsou většími prioritami sebevědomí, citlivost a přátelský přístup.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 20. února 2009 v 22:00 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce, kvalitně posilovat, dělat kulturistiku a další věci, tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama