Leden 2008

28.1.2008

28. ledna 2008 v 22:02 | Majuschka |  můj jídelníček
 • snídaně: jogurt activia
 • svačina: polomáčené sušenky
 • oběd: salát s celozrnným rohlíkem
 • svačina: čaj
 • večeře: bulka se sýrem, mandarinka
celkem: něco okolo 3000 kJ
Je mi ze mě špatně... Nicméně jsem teď prolezla všechny pro-ana blogy (i když jsem proti aně), to mě trochu nakoplo... Když jsem tam viděla všechny ty úžasné jídelníčky, jak to ty holky dokázaly, řekla jsem si, že to musim zvládnout taky!!! Nejsem nějaká chudinka, co se bude bát psát na blog, co všechno zase snědla (sežrala..) Zítra se těšte na skvělý jídelníček!! :))

Cviky podle Rihany

27. ledna 2008 v 11:35 | Majuschka |  cviky
1. Postranní úmysly

1. Boky: Postranní úmysly

a) Postavte se do širokého stoje rozkročného a prsty u nohou vytočte do stran. Pravou ruku zapřete v bok a levou vzpažte. Prsty míří
ke stropu.

b) Ukloňte se doprava a vytáhněte se za levou rukou. Nehrbte se přitom v zádech. Pánev se po celou dobu cvičení ani nehne. Hluboce se nadechněte. Vraťte se a vyměňte strany. Zopakujte pětkrát.
1. Postranní úmysly

2. Zadek: Ladný výpad

a) Ze stoje vykročte pravou nohou vpřed a přeneste na ni váhu. Levou nohou se zapřete o bříška prstů. Obě ruce předpažte ve výši ramen. Dlaně otočte k sobě a ramena tlačte dolů.

b) Teď zatněte břišní svaly a pokrčte pravou nohu. Zároveň rozpažte a dlaně natočte dolů. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte zase pětkrát. Pak vyměňte nohy.

1. Postranní úmysly


3. Záda: Páteřní zákrutaa) Široce se rozkročte a pokrčte kolena tak, aby se kryla s prsty u nohou. Předkloňte se a s napnutými pažemi se zapřete o zem.

b) Vytočte levou paži ke stropu a pravou přesuňte mezi nohy, abyste se o ni mohla lépe zapřít a neztratila přitom rovnováhu. Paže by spolu měly tvořit jednu přímku od podlahy ke stropu. Zároveň natočte boky a podívejte se za levou rukou.
Třikrát se v této pozici zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak vyměňte strany. Zacvičte třikrát na každou stranu.

1. Postranní úmysly

4. Stehna: Baletní nářez

a) Stoupněte si do stoje spatného a chodidla vytočte do stran. V úrovni ramen rozpažte a ruce lehce pokrčte v loktech.

b) Pokrčte kolena, ramena tlačte dolů a s rovnými zády klesejte dolů. Paty zůstávají na zemi. Snažte se dostat tak nízko, jak to jen bez odlepení pat od podložky jde.

c) Propněte nohy a postavte se na špičky. Snažte se udržet rovnováhu po dobu tří nádechů a výdechů. Pomalu se vraťte zpátky. Dejte si osm opakování.
1. Postranní úmysly

5. Hýždě: Kočičí tanec

a) Zapřete se o všechny čtyři, přičemž paže i stehna tvoří s osou těla pravý úhel. Zanožte levou nohu a propněte ji (záda se vám lehce prohnou). Zhluboka se nadechněte.

b) S výdechem zatněte břišní svaly a přitáhněte levé koleno k čelu. Lehce se přitom vyhrbte. Vraťte se do pozice a) a dopřejte si deset opakování. Poté vyměňte nohy.
1. Postranní úmysly

6. Břicho: Houpačka

a) Lehněte si na podložku a ruce nechte volně ležet nad hlavou. Zvedněte nohy a pokrčte je tak, že stehna s lýtky svírají pravý úhel. Prsty u nohou jsou v jedné přímce s lýtky. Přitlačte bedra k podložce a nadechněte se.

b) S výdechem zatněte břišní svaly, zvedněte paže ze země a horním obloukem je přitáhněte k tělu. Zároveň od podložky odlepte hlavu a ramena. Uvolněte krk. V této poloze se hluboce nadechněte a vydechněte. Vraťte se do polohy a) a zopakujte dvacetkrát.

Ona je prostě dokonalá...

26. ledna 2008 v 22:17 thinspiration
Ona je vážně úžasná :) jednou bych se jí chtěla zeptat na to, jak to dokázala, takhle zhubnout, jak to mohla vydržet nejíst a cvičit ! Prostě před ní smekám klobouk...

Když únava hlásí STOP!!

23. ledna 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
Znáte přísloví "po práci legraci"? Vzpomeňte si na něj pokaždé, když budete přeceňovat své síly a zapomenete odpočívat. Únavu zná každý. V momentě, kdy začíná v našem životě převažovat, stává se nežádoucím a limitujícím faktorem, který se jednoznačně negativně podílí na fyzické i psychické výkonnosti organismu, jinak řečeno na naší schopnosti pracovat.
Prakticky vždy je doprovázena zhoršením schopnosti rychlého úsudku a zejména zpomalením rychlosti reakce na okolní podněty. To může být velmi nebezpečné nejen u různých profesí, ale také např. při řízení motorových vozidel, kde má často nedozírné následky zrádný, nečekaný, únavu doprovázející mikrospánek.

PŘÍLIŠ PRÁCE A STRESU ŠKODÍ

Obecně můžeme únavu dělit na fyziologickou a patologickou, na únavu místní a únavu celkovou a dle rychlosti vzniku na formu časnou a pomalu vznikající. Fyziologická únava je typickým důsledkem zejména svalové práce či psychického stresu. Většinou není doprovázena orgánovými změnami trvalejšího charakteru. U zdravých jedinců zpravidla mizí po odstranění příčiny a po určité době aktivního odpočinku (např. vykonávání odlišného typu práce, vyklusání, vybruslení) či naopak pasivního odpočinku (pomáhá vydatný spánek).
Aktivní odpočinek je vhodný zejména tam, kde dochází k vytváření kyseliny mléčné ve svalech v důsledku svalové práce. Tehdy např. vyklusání, nebo dokonce zvýšený přívod vitaminu E, může vyplavení kyseliny mléčné urychlit a tím zmenšit její dopad v organismu, který se projevuje právě únavou či svalovými křečemi.
Rovněž se dobře osvědčil zvýšený příjem některých solí (např. bikarbonát sodný), jak před, tak po výkonu. Tyto soli totiž zvyšují rezervu alkálií (zásad) v těle a tak působí proti zakyselení organismu kyselinou mléčnou.
Fyziologickou únavu může ovšem způsobit také vyčerpání energetických rezerv v organismu. Jedná se zejména o vyčerpání cukerných zásob z jater a svalů ve formě glykogenu a tím následně poklesne hladina krevního cukru, což vede k malátnosti, zhoršenému vnímání a hrozí nebezpečí kolapsu.

DLOUHODOBÉ PŘEPĚTÍ JE ZRÁDNÉ

Patologická únava je stav organismu, který se projeví až po delším časovém období u jedinců, kteří dlouhodobě porušují zásady správné životosprávy, mají nedostatek spánku a nedostatek regenerace obecně. Tento typ únavy se může výrazně projevit zejména u sportovců. Hovoříme o přepětí až o přetrénování organismu. Mohou nastat trvalé patologické změny, které jsou výrazné zejména jako poškození kloubů a kloubních pouzder, natažení vazů, degenerace chrupavek a vazů, uvolnění kloubních pouzder a také rozličná poškození páteře (kostní výrůstky, degenerace plotének). Vše je většinou doprovázeno bolestmi, které souvisí s poškozenou oblastí, a zároveň celkově klesá obranyschopnost organismu.
Mohou se objevit i systémová poškození v oblasti srdečněcévního či respiračního systému. Přetrénování je často doprovázeno nechutenstvím a poruchami trávení, což se projevuje váhovým úbytkem. Zároveň s tím klesá měřitelný výkon a v krvi se zvyšuje hladina močoviny (urea), což je průvodní jev nadměrného svalového opotřebení a poškození. Objevuje se například porucha svalové koordinace a pohybového rytmu. Z psychického hlediska se dostavuje předrážděnost, deprese, melancholie, nespavost, poruchy nálad.

REGENERACE NASTOLÍ ROVNOVÁHU

Preventivní opatření spočívá v cílené regeneraci. U sportovců snížíme intenzitu tréninku a upravíme životosprávu s dostatečným množstvím spánku. Ve výživě zvyšujeme příjem energeticky bohatých komplexních cukrů (rýže, těstoviny, obilniny) s přiměřeným podílem tuků (zejména rostlinných). Bílkoviny by měly mít v jídelníčku nižší zastoupení, protože jejich příjem by ještě prohloubil metabolický rozvrat doprovázející stav přetrénování.
I zde dáváme důraz raději na příjem bílkovin rostlinných před živočišnými. Z fyzikálních metod regenerace doporučujeme rozličné masáže, které zvýší svalové prokrvení a tak urychlí odplavení nežádoucích zplodin látkové přeměny. Výborný účinek mají manuální masáže, vodní masáže, je možné zařadit i saunování aj. Při poškození svaloviny je vhodná i akupresura či akupunktura, eventuálně magnetoterapie. Pokud nežádoucí příznaky přetrvávají, přistoupí lékař k farmakoterapii, zejména tam, kde by hrozilo nebezpečí trvalejšího poškození kosterních svalů či srdeční svaloviny.

JÍDELNÍČEK OVLIVŇUJE ÚNAVU

Únavu někdy způsobuje i jídelníček s vysokým podílem rafinovaných sacharidů nebo nízkokalorická strava s nedostatkem železa a zinku. Rafinovaný cukr a lehce stravitelné škroby (které se nacházejí ve sladkostech, trvanlivém pečivu a koláčích) vedou k náhlému zvýšení hladiny energie, neboť se rychle dostávají do krevního oběhu. U lidí náchylných k těmto změnám se asi za půl hodiny po jídle hladina krevního cukru (glukózy) prudce sníží, což vyvolá pocit únavy. Pokles hladiny krevního cukru způsobují také dlouhé přestávky mezi jídly, proto si zvykněte jíst pravidelně zdravé svačiny.

HLÍDEJTE SI MINERÁLY

Kromě dostatečného příjmu vitaminů je také vhodné hlídat, aby strava obsahovala potřebné množství minerálních látek. Vápník známe jako minerál důležitý pro stav kostí a zubů. Kromě toho však hraje významnou roli i při tvorbě hormonů a enzymů, které regulují trávení a metabolismus. Vápník je tedy nutný k zajištění hormonálního přenosu mezi nervovými buňkami, pro krevní srážlivost, hojení ran a činnost svalů a umožňuje správnou funkci převodního systému srdce.
Hořčík je jeden z nejvšestrannějších minerálů. Podporuje procesy vázané na enzymy v organismu, pomáhá v prevenci mnoha chronických nemocí a účastní se tvorby energie, nervových funkcí, svalové relaxace a tvorby zubů a kostí.
Společně s vápníkem a draslíkem reguluje srdeční rytmus a krevní srážlivost. V potravinových doplňcích by vždy měly být zastoupeny oba minerály (pokud tomu tak není, je třeba užívat vápník zvlášť). Jejich nerovnováha totiž může snížit příznivé účinky.
Důležité je rovněž lithium, což je prvek, který chrání srdce před srdečními chorobami, snižuje krevní tlak a brzdí vznik cukrovky. Společně s hořčíkem působí jako antisklerotikum a podporuje aktivizaci kostní dřeně. Povzbuzuje také tvorbu bílých krvinek.

Začínáme hubnout!!!

22. ledna 2008 v 22:52 | Majuschka |  diety & tipy
Nevím, jak čtete nebo nečtete časopisy. Já jsem si nicméně koupila nedávno koupila Joy, ve které byla příloha hubutí. Za 14 dní 8 kilo. Všude se dočtete, že je to strašně moc za tak krátký čas... Já to těm doktorům neberu, ale jeslti někdo chcete hubnout takhle ryhle, hubněte si. na každý den je rozpis, co jíst a co ne... Postupně vám to sem budu skenovat a dávat, takový hubnutí na pokračování. vždycky večer přibude jídelníček popřípadě cvičení na ten den následující... Já vim, že tu teď moc nejsem a jídelníčky a články taky nepřidávám, ale vážne toho bylo hrozně moc.. Tak si to chci u vás takhel alespoň trochu vyžehlit. Nesouhlasím se všema hubnoucíma metodama v tomhle článku, ale některý tipy jsou dobrý... A ty z vás, které potřebují rychle zhubnout... třeba se vám něco z toho bude hodit... ;)

Delší dobu...

21. ledna 2008 v 15:23 | Majuschka |  kecy
Jsem zde nebyla, já vím... Když teď je tak strašně moc školy a všeho, večer ještě chodím tancovat na jedno předtančení, je toho strašně moc a vůbec nic nestíhám... K mojí velký radosti ani se pořádně najíst, takže když jsem se dneska vážila, měla jsem 55,6!!! Chápete to?? Já od začátku mýho hubnutí měla nejmíň 56,5,! A teď tohle :) Je teda pravda, že když jsem venku s mym klukem, většinou tak dvě hodiny, tak si dám jenom v nějakýá kavárně čaj a skoro nevečeřim, protože když se domu vracim v devět, to radši ať mi kručí v břiše, ale stejně! Mám z toho strašnou radost :) Navíc jsme byly včera s mámou a ségrou nakupovat, mám strašně moc novejch věcí, a jedny džíny, který jsou 38 :) Já vim, pro většinu z vás je to normální velikost, ale já mám nějakej velkej zadek nebo boky (88 cm) a prostě jsem se vešla jenom do 40... Tak mám teď radost :) Doufám, že se máte taky tak jako já a hubnutí vám jde :) A dám vám sem taky moje jídelníčky... No nic, jdu se učit, mějte se pěkně a mám vás ráda!
Majuschka :-*

14.1.

14. ledna 2008 v 19:22 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně 6:30 - 2 kousky bábovky (byly strašně dobroučkýýýýýý a strašně kalorickýýýýý :))
 • v průběhu školy 8- 13:00 banán, pomeranč, šnek z pekárny (další zbytečny kca)
 • oběd 14:00 - miska těstovin se špenátem (u kamarádky)
 • večeře 19:00- jablko
No teda teda, musim se uplně stydět, že vám to sem dávám, nicméně... Máte to tu mít :) Škola už mě nijak nestresuje, nemáte co cenu, přežiju tenhle tejden a pak už uplně všechno... Mám vás moc ráda, už se těšim, až si pořádně přečtu vaše pokroky, snad se k tomu ve středu dostanu... takže hezky hubněte a nezapomeňte, že s láskou přichází štíhlost (vážně to funguje ;))


Hýbejte se

12. ledna 2008 v 23:31 | Majuschka |  diety & tipy
Když je venku zima a ošklivo, většinou se nám nechce nic dělat... Tady máte malou rozcvičku, která vám snad zdvihne náladu, rozproudí krev v žilách a můžete si jí napsat jako malý sportík :)
SOUSTŘEĎTE SE!
Vstáváte ráno z postele s pocitem, že nevíte, jestli dokážete zvládnout celodenní pracovní nasazení? Díky tomuto cviku zjistíte, jestli je to pouhé zdání nebo vám na vysoké tempo opravdu nezbývá energie. Pokud se při cvičení nedokážete dostatečně dlouhou dobu správně soustředit, pomůžete tělu dodáním lecitinu nebo vitaminu C. Cvik provádíte tak, že stojíte na jedné noze a druhou pokrčíte v koleni. Držíte rovná záda, ruce spojíte před tělem a očima se díváte do jednoho bodu, na který byste se měla soustředit 15-20 vteřin. Pro lepší udržení rovnováhy stáhněte půlky hýždí k sobě a držte rovná záda. Totéž opakujte i na druhou nohu.

PROTÁHNĚTE BŘICHO A ZÁDA
Tento cvik má za úkol protáhnout břišní svaly a záda. Můžete si ho zacvičit každé ráno třeba ještě v posteli. Hodit se vám bude ale i po příchodu z práce nebo během odpočinkového dne, kdy si například chcete oddechnout od čtení knihy. Začnete tím, že si lehnete na břicho, nohy dáte mírně od sebe, paže dopnete a trup zvedáte nahoru. V této poloze se pak snažíte vydržet zhruba dvacet vteřin, poté se vraťte do výchozí pozice a po krátké přestávce vše zopakujte ještě třikrát. Dbejte na správné dýchání.

UVOLNĚTE SVÉ TĚLO
Sezením u počítače trpí nejen vaše záda, ale i mezilopatkové svaly. Vyzkoušejte tedy tento rotační cvik, který předvádí Hanka. V ukázce sedí na zemi, jednu nohu dopíná, druhou naopak pokrčuje v koleni. Opírá se o jednu paži a druhou zapírá předloktím o koleno pokrčené nohy. Ideální je vydržet v této fázi cviku dvacet vteřin, pak totéž provést i na druhou stranu.

POSILUJTE BŘICHO
Pevné břicho je pro mnohé z nás symbolem pěkné postavy. Nenechte ho odpočívat ani v létě, právě na něm uvidíte následky zahálení nejdříve. Večerní grilování či pojídání zmrzliny se na něm projeví neuvěřitelně rychle. Chcete-li, aby vaše břišní svaly budily pouze pozitivní pozornost, sedněte si a opřete se o pokrčené paže. Nohy zvedněte nahoru a držte rovná záda, čímž posilujete přímý břišní sval. V poloze vydržte alespoň dvacet vteřin. Poté stejný cvik zopakujte pětkrát. Nezapomínejte správně dýchat.
POVZBUĎTE TĚLO
Máte-li ráda power jógu, pak určitě po ránu nepohrdnete cvikem, kterým posílíte a povzbudíte celé tělo. Nejste-li si jista správným provedením cviku, vyzkoušejte jeho jednodušší variantu, kdy horní nohu nezvednete do unožení. Hanka předvádí fázi cviku, kdy se opírá o jednu nohu a paži, zpevňuje celý trup, hýždě i zádové svalstvo. Břicho vtahuje dovnitř, horní paži pak pomalu zvedá do upažení. Pro lepší udržení rovnováhy se očima soustředí na jeden bod. Jakmile se cítí koncentrovaná, unožuje nohu nahoru. Vydržte v této poloze 15-20 vteřin, pak strany vyměňte.
UDRŽUJTE PEVNÝ ZADEČEK
Přejete si mít krásné nohy a pevný zadeček? Pak na nich nezapomínejte pracovat v žádném ročním období a už vůbec ne v parném létě. Zkusit můžete třeba cvik, který předvádí Hanka na fotografii. Výpad začíná ze stoje, kdy jednu nohu dáváte vpřed a obě pokrčujete v kolenou. Provedete malý podřep, při kterém držíte ruce v bok a rovná záda. V této pozici vydržte 15-20 vteřin, poté vraťte přední nohu do snožení a totéž proveďte s druhou nohou. Na každou stranu zkuste zacvičit 10-15 výpadů, ideálně ve třech sériích.
PROTÁHNĚTE A UVOLNĚTE PÁTEŘ
Cílem tohoto cvičení je protažení páteře, hlavně pak bederní oblasti. Kleknete si na kolena, jednu paži opřete, druhou zvednete nahoru a tlačíte ji jako by směrem vzad. V této fázi cviku se snažte vydržet minimálně dvacet vteřin, poté proveďte totéž cvičení na druhou stranu. Stejně jako u předchozích cviků se soustřeďte na správné dýchání a tah provádějte do té míry, že ho lehce pocítíte. Pozor, abyste se zbytěčně nepřetáčela. Pokud právě nebojujete s časem, cvik si zopakujte klidně vícekrát. V případě, že vás tlačí kolena, neváhejte a vezměte si na pomoc speciální podložku na cvičení.

PRYČ S BOLESTMI BEDER
Trpíte bolestmi v bederní oblasti, díky nimž si připadáte, že se po ránu ani nehnete? Pak vyzkoušejte při vstávání cvičení, které problémovým partiím určitě uleví. Lehněte si na zem, jednu nohu nechejte protaženou, druhou dejte přes ni a špičku zapřete pod koleno spodní nohy. Jednou rukou pomalu táhněte koleno pokrčené nohy k zemi, hlavu zvolna otáčejte na opačnou stranu. V poloze vydržte 20 vteřin a vraťte se zpátky na záda. Vše zopakujte i na druhou stranu.

Strašnej fofr

8. ledna 2008 v 22:57 | Majuschka |  kecy
Ahoj holčiny, jak se máte? My máme teď ve škole hotový peklo. Jak se uzavíraj známky, všichni profesoři začínaj šílet, strašně moc písemek, projektů a referátů... kdo do toho všeho má ještě myslet na hubnutí? Já teda momentálně ne... jím teď zcela normálně, protože bych to jinak do večera do noci nevydržela a padla bych po cestě domu únavou a hladem. Tohle si můžu dovolit až po uzavření známek :) Teď sem taky pár dní asi nepřibude článek (ale budu si snažit najít čas), protože toho mám vážne strašně moc... pak to zase pořádně rozjedu (jak doufám), nejen ve článcíc, ale i v komentování vašich blogů (jak vidim, některý děláte veliký pokroky :)) a hlavně v hubnutí. Taky se nedivte, že vám nepíšu komentáře, ale to, co se teď s nima děje je naprosto hrozný, takže buď počkam než se to uklidní a nebo to nevydržim (to je pravděpodobnější) a budete mě tak mít na blogu tak 30x (jak se mi tudle u někoho povedlo :D ) Když o tom ale zase přemýšlim, neni tak špatný mít pod jídleníčkem 80 komentářů, ne? (To, že tam napsali asi tři lidi, z nichž jeden vůbec neví a co jde a zbytek vás nazývá anorektičkou, je jedno :)- tuhhle poslední vsuvku neberte moc vážně ;))
Tak se mějte krásně (líp než já), hezky hubněte a užívejte si ledna! :)

Přejezená...

6. ledna 2008 v 18:03 | Majuschka |  kecy
Ale uplně strašně... :( Byli jsme totiž u babičky na obědě, s celou rodinou i příbuznýma, takže teď jenom sedim a funim... Já si nejdřív dala málo i na talíř, to ještě šlo, říkala jsem si, že to mám pod kontrolou... Jenomže pak babička přinesla pralinky a to jsem byla v koncích, snědla jsem 3 :((( A ještě navíc tvarohovej dort s ovocem a želé... já prasknu asi za chvíli... Navíc mám strašný výčitky svědomí... Zítra to bude dobrý, to vim, protože jdu už zase do školy, a tak si s sebou jednoduše nevezmu oběd, jenom nějaký ovoce... A večer jdu pak tancovat, takže snad alespoň něco... Achjo...
Taky jsem se dočetla v jednom časopise, že bychom měly mít rády naše tělo ještě před tím, než zhubneme to, co chceme... Ale kdybychom ho měly rády, tak nemusíme hubnout, ne? Byly tam triky, jako říkat si, že je chyba v oblečení a ne ve velikosti mýho těla a podobně... Taky tam bylo, že je lepší být opálený, veselý a šťastný, než hubený a seschlý. Že se prostě nemáme dietama zabývat... Když jsem o tom pak přemýšlela, tak jsem přišla na to, že... Když si budu říkat, že je chyba v oblečení a ne ve mě, takže si za chvíli budu kupovat velikost XXL, protože za to budou moci výrobci značek (teď se nijak nechci dotknout lidí, co tuhle velikost nosí... Já jí nosit nechci, ale není to myšleno jako urážka..). Když budu teď milovat svoje tělo, jaký je, takže se k dietě nikdy nedokopu. Ne, že bych ho přímo nesnášela, jenom k němu mám pár výhrad, se kterejma hodlam něco dělat... Být hubený se nemusí vylučovat s radostí, naše thinspirace nevypadají zrovna smutný z toho, jak vypadaj... Já vlastně ani nevim, proč tohleto všechno píšu... Asi proto, že i podle všech předpovědí, že budu smutná a bez sil, když hubnu, smutná ani bez sil nejsem, naopak budu šťastná, když se mi podaří nějaký to kilo ubrat. A je lepší milovat svoje tělo, když je takový, jaký chcete, aby bylo (ještě ke všemu, když je vydřený...) než tělo, který vlastně nemáte rády ( když vám/nám to rádí ty časopisy..)...

Můj ppp test-novej

5. ledna 2008 v 18:31 | Majuschka |  já jenom já
Myslíte si, že nyní trpíte záchvatovitým přejídáním.
Váš odhad se s výsledkem testu shoduje.
1. Váš vztah k sobě je nejistý, zřejmě trpíte obavami z toho, jestli vypadáte dobře. Nejistota a sebekritika může vézt k pocitu nespokojenosti se sebou a potřebě to změnit. To může být rizikovým faktorem pro vznik poruchy příjmu potravy.
2. Vaše omezování se v jídle v souvislosti se snahou snížit svou tělesnou hmotnost je velice rizikové pro vznik mentální anorexie. Jde o nebezpečnou poruchu s následkem řady tělesných i psychických požíží.
3. Zdá se, ža svým zacházením s jídlem nyní neriskujete vznik bulimie.
4. Nejspíše máte sklon k přejídání se, zejména v situacích, které jsou vám nějak nepříjemné. Takové chování je výrazně rizikové pro rozvoj bulimie či záchvatovitého přejídání.
5. Občas míváte zřejmě depresivní náladu, která se může projevit smutkem, únavou, horším soustředěním, ale také horším hodnocením sebe a svých schopností. Toto může být rizikové pro rozvoj poruchy příjmu potravy.
6. Zřejmě často cítíte potřebu být perfektní a kladete si větší cíle. To může mít za následek stres a nespokojenost se sebou, pokud se vám nedaří takto obstát. Takový postoj zvyšuje riziko rozvoje poruchy příjmu potravy.
7. Vaše obecné znalosti o tématu poruch příjmu potravy jsou velmi dobré.
Profil rizik
1. negativní vztah k sobě, k jídlu||||||||||||||||||||||||71%
2. mentální anorexie||||||||||||||||||||||||71%
3. bulimie|||||||||25%
4. záchvatovité přejídání||||||||||||||||||||||||78%
5. deprese|||||||||||||||40%
6. perfekcionismus|||||||||||||||||||||||||||83%
7. nedostatek informací|||0%

Rehabilitační cvičení

5. ledna 2008 v 18:07 | Majuschka |  cviky
rehabilitaceBolestem zad samozřejmě lze předcházet. Pokudnějakým neduhem tohoto druhu už trpíte, nezoufejte.

I vám lze pomoci. Nejvíce práce proti bolestem páteře můžete udělat vy sami - pravidelným cvičením, správným držením těla a nepřetěžováním rizikových tělesných partií.


4.1.2008

4. ledna 2008 v 21:24 | Majuschka |  můj jídelníček
 • snídaně: mandarinka
 • oběd: rybí polévka (jsem debil, je strašně tučná, nějak jsem naivně doufala, že nebude)
 • večeře: longer :( toho si hnedka tak neodpustim, ale byla jsem ve městě a dostala příšernej hlad z chození venku, no...
celkem: cca 4000 kJ - strašný, od zítřka dietka...
pohyb: 3 hodiny procházka po městě, 1,5 hodiny žehlení
Nicméně nebudu klesat na mysli, já to zvládnu, stejně tak i vy :) zítra tu bude lepší, určitě...


Pravidla

3. ledna 2008 v 22:05 já jenom já
 • nebudu jíst po 18. hodině
 • můj příjem kalorií bude maximálně 300 kca (postupně budu přidávat, aby se mi ustálila váha)
 • každej den alespoň 20 minut posilování s míčem
 • talíř si rozdělím na čtvrtiny- jednu zaplním přílohou, jednu masem a zbytek bude zelenina
 • maso budu jíst 2x týdně
 • v neděli si dám za odměnu (když budu jíst hezky celej týden) čtvereček čokolády- ale už ne ten další!!!
 • vypít minimálně 2 l vody denně
 • místo večeře si dám někdy čerstvej džus (skleničku)
 • když budu mít hlad, když nemám, půjdu se učit, klízet nebo tak něco
 • protože mám hodně koníčků, tak na jídlo nebudu mít čas!
 • po každym jídle vyčistit zuby- to platí hlavně pro večeři
 • vážit se budu jednou denně (i když to asi stejne nevydržim)
 • vytisknu si nicole a nalepím si jí někam, aby mi připomínala, co mám dělat
!!!!!!!!!!!!!!nebudu mít anorexii!!!!!!!!!!!!!!

Tlustej zadek

3. ledna 2008 v 21:55 kecy
Víte, co mi teď řekla máma? Že když budu takhle jíst, takže budu mít za chvíli tlustej zadek!! A víte, co je nejhorší??? Že má pravdu! A taky, že prej si všimla, že v poslední době jim hodně sladkýho... Vzhledem k tomu, že jse nejedla a pak jsem se strašně přejedla, je to logický...
Ale teď jsem asi 2 hodiny byla na pro-ana blozích. Když to dokázaly ty holky, tak já to taky dokážu!!! Kruci!!! Nejsem pro-ana,ale pro to, abych mohla chodit v plavkách před tátou, kterej mě neustále pozouje, jestli se nezakulacuju (jinak by mě asi vydědil), budu držet klidně hladovku... Zítra sem dám Rules který budu dodržovat. A ukážu jim všem...

Otázka číslo 1

3. ledna 2008 v 19:18 kecy
Dlouho jsem přemýšlela, jak zjistit, jak se vám tu líbí... Komentáře píšete sem tam (to nemá být výtka, já je k vám taky moc často nepíu..) a jinak... No a tak jsem udělala dvě malinký anketky... Budu moc ráda, když kliknete na odpověď, co se vám zdá nejvhodnější... jasně, že je ten blog především můj a o mně, ale stejně chci, aby se vám to tu líbilo :) tak prosím klikejte :)
Thanx, vaše Majuschka

3.1.2008

3. ledna 2008 v 11:11 můj jídelníček
9:15smídaně-bílý jogurt, pomeranč, hrozny580 kJ
12:00oběd- tortelliny, sýr, kečup1900 kJ
18:00večeře- celozrnný chléb, eidam800 kJ
celkem : ca 3820 kJ

Ach jo...

2. ledna 2008 v 20:58 kecy
Jde to se mnou z kopce, slečny... Pořád strašně moc jim, občas se přejím... Dneska jsem dostala čokoládu dodatečně k Vánocům a co myslíte, kolik jí asi tak zbylo? Ani jedinej čtvereček. Sežraná... Původně jsem myslela, že si napíšu předsevzetí, co chci všechno v hubnutí dokázat, jak budu cvičit a nejíst a tak, vždyť to znáte určitě taky... A víte co? Nemá to cenu. Pak mám jenom výčitky svědomí, že jsem zase něco nedokázala a ´to mě pak strašně podkopává. Takže si jenom sepíšu pár Regeln, který chci dodržovat. Vy určitě taky nějaký máte, takže mi je prosím napište, budu ráda :)
No a co jinak? Silvestr dopadl pohodově, moc jsem nejedla ani nepila (až jsem se sama musela divit)... Máma do mě neustále hučí, že jim večer a že budu mít zadek jak dveře od vrat. Nejdřív mi to bylo líto, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně dobře, že je to alespoň motivace proto, aby mi to pak neříkala... Lepší, aby nadávala, že jsem hubená, než že mám tlustej zadek...