Únor 2008

Tréning na gauči

29. února 2008 v 8:00 | Majuschka |  cviky
gauc
gaucVyužijte čas strávený u televize a zacvičte si pár jednoduchýchcviků.Nemusíte ani vstát ze svého oblíbeného gauče a přitom můžetezapracovatna své postavě.

Pevná stehna

Postavte se těsně před gauč a zpevněte celé tělo.Proveďte podřep a zastavte se těsně před dosednutím.Zkuste zopakovat alespoň 15x.
gaucgauc

Ploché bříško

Posaďte se na kraj gauče a přitáhněte k sobě kolena.
Zapojte břišní svaly a protáhněte jednu nohu vpřed. Vraťte ji zpět a vyzkoušejte to samé druhou nohou.
Po celou dobu musíte mít zpevněný střed těla a neprohnutá záda. Zopakujte 10x.

Štíhlé boky

gaucgauc
Položte se na bok a pokrčte kolena. Horní nohu zvedejte asi o 20 cm. Při pokládání zpět ji nepovolte úplně. Opakujte 20x každou nohou.
gaucgauc

Sexy paže

Opřete se o gauč a pokrčte kolena. Prsty musejí směřovat vpřed. Proveďte tricepsový klik, až se vám boky dostanou pod úroveň kolen. Zopakujte 10x.
gaucgauc

Zdravá záda

Rozpažte s pokrčenými lokty. Střídavě přednožujte a zvedejte paže až do vzpažení. Posilujete přední stranu stehna a zádové svaly. Opakujte 15x.
Tip : Na cvičení si vyhraďte pravidelný čas - třeba u večerních zpráv. Stačí deset minut, ale každý den!

Hýčkejte své tělo

28. února 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
telo
Bez pravidelné péče bude vaše pokožka jen stěží dokonale hladká, vláčná, bez celulitidy a bez suchých šupinek. Abyste skutečně dosáhla hebké pokožky, je třeba o ni správně pečovat a občas ji i trochu rozmazlit. Výsledek bude určitě stát za to.


Dobroty bez kalorií

25. února 2008 v 7:00 | Majuschka |  diety & tipy
Víte, že si můžete s klidem zamlsat a nepřibrat přitom ani deko? Když budete sladkými a voňavými laskominami hýčkat svou pokožku, užijete si dobrot také a bez starosti o svou linii. Skořice, čokoláda i káva totiž mají na pokožku blahodárné účinky.
Over Eating,Food,Licking,Snack,Sweet Food,Birthday Present,Ecstatic,Affectionate,Loving,Cheerful,Happiness,Neat,Surprise,Sharing,Care,Expressing Positivity,Passion,Business Relationship,Abstract,Pattern,Design,Symbol,Inspiration,Ideas,Working,Occupation,New Business,Business,Friendship,Concepts,Individual Event,Love,Flirting,Dating,Romance,Gift,February,White Background,Isolated On White,Lollipop,Isolated,Sugar Cane,Sugar,Environmental Conservation,Backgrounds,Hungry,Unhealthy Eating,Clear Sky,Sexual Issues,Sexual Activity,Sex,Single Object,Copy Space,Valentine\'s Day,Valentine Card,Heart Shape,Cute,Candy,Red,Sky

Povzbuzující dieta

24. února 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
Pravidelnost, přiměřenost a vyváženost - to jsou hlavní znaky stravy, jež by vás měly provázet dietou, která vás odvede od depresí, smutku a nejezení nebo naopak přejídání.

PTALI JSME SE:

Ing. Petra Havlíčeka - specialisty na výživu. V jarních a letních měsících mnoho z nás sportuje především venku. Mozek je díky tomu pravidelně zaplavován endorřny neboli hormony dobré nálady.
V zimě se však zesiluje stres kvůli vyššímu pracovnímu nasazení a k tomu je ošklivé a studené počasí, takže neustále ubývá reálný prostor pro pravidelnou fyzickou aktivitu. Mozek tudíž nedostává tak často, jak byl zvyklý, svou oblíbenou porci radosti. Výsledkem může být zhoršená nálada související s poklesem hladiny serotoninu, hormonu, který zodpovídá za relaxaci organismu.

Loučím se s vámi

22. února 2008 v 21:53 | Majuschka |  kecy
Tak se s ámi loučím, holky... Zítra vyjíždíme docela brzo ráno a už bych vám nestihla napsat... Mějte se tady hezky :) hezky hubněte, ale ať se vaše myšlenky netočí jenom kolem jídla, byla by to škoda... Na světě jsou i lepší věci (dívám se na film Anna a král)... Na celý týden jsou přednastavené články, abyste měly co číst, možná že tím budete až zahlceny :) A až se vrátím, hodím vám sem moje jídelníčky a krááásnýý fotky hor a prkna :P
Mám vás ráda, pa
Majuschka
Real People,Full Length,Small,Elementary Age,Childhood,Beauty,Beautiful,Son,Grandson,Grandchild,Little Boys,One Little Boy,Blond Hair,Fun,Humor,Child,6-7 Months,Looking At Camera,Cheerful,Happiness,Cute,Expressing Positivity,One Person,People,Blue Eyes,Caucasian,Isolated,Isolated On White,White,Innocence,Baby,Portrait,Studio Shot,Facial Expression,Men,Male,Toddler,Sitting

Balení...

21. února 2008 v 19:56 | Majuschka |  kecy
Já vim, uá vim, zanedbávám to tu... Ale s blížící se sobotou (jedeme brzo ráno) jsou všichni čím dál tím víc nervózní, všude jsou tu haldy rukavic, ponožek a bot na prkno a lyžáků... No, asi to každej znáte ;) Ale JÁ už mám zabaleno, takže jsem v poho... (Teda doufám, že mám všechno, do odjezdu to ještě 10x přebalim - to je moje úchylka :D) No a jak je to s papáním? Nebudu řikat, že je to úžasný, to teda neni, nebudu si nic nalhávat. Sice se nepřejídám, ale ani nedržím dietu, prostě jím uplně normálně... No moc se mi to nelíbí, to víte.. Ale teď už to nechci lámat přes koleno, až na těch horách bych mohla začít, v rámci nové životosprávy... Už jsem si naplánovala, jak bych ráda jedla... Tady máte příkladovej jídelníček :
snídaně: houska se sýrem nebo marmeládou, ovoce
oběd: polévka, možná nějaké těstoviny napůl se ségrou
svačina: nějaká sušenka (corny;))
večeře: salát, jogurt, toast...
Takže ais takhle... Máme tam snídaně, což je na jednu stranu dobrý, protože si jí nemusím dělat :D , ale zase je hloupý si tam přinést ovoce (který chybí), takže si ho dám nejspíš ještě před odjezdem na svah... No a pak obědy mě čekají v hospůdce na sjezdovce za hudby rakouských skupin, který tam hrajou tradiční lidovky (některý josu ještě horší, než ty naše..).
Nebudu vás tady ale už unavovat řečma o mym jídle, i když o tom tenhle blog je :) ... Spíš se půjdu podívat na vaše blogy a vytisknout si ještě nějaký thinspa na ty hory, abych nezapoměla (i když na tohle se zapomenout nedá...). Tak já jdu...
P.s. Pořád teď poslouchám soundrack k filmu Smím prosit. Je to vážně skvělá hudba, úžasně se na ní tancuje a taky cvičí, vřele doporučuji... :)
Three-dimensional Shape,Celebration,Birthday,Heat,Hot Air Balloon,Balloon,Mid-Air,Color Image,Descriptive Color,Party,Variation,Helium,Carnival,Decoration,Flying,Green,Blue,Group of Objects,Fun,Red,Traditional Culture,Traditional Festival,Carnival,Music Festival,Backgrounds,Modern,New,Surprise,New Year\'s Day,New Year\'s Eve,White,Cheerful,Happiness,Holiday

Nejkurióznější rozhovory mezi dispečery a piloty

19. února 2008 v 20:55 | Majuschka |  kecy
Tady mi došel jeden hrozně vtipnej mail :D A pozor, jsou to opravdové záznamy!!!
Věž: "Abyste zabránili hluku, uhněte prosím o 45 stupňů doprava."
Pilot: "Co můžeme dělat za hluk ve 35000 stopách?"
Věž: "Takovej rachot, jako když vaše 707 narazí do 727 před vámi."
Věž: "Jste Airbus 320, nebo 340?"
Pilot: "Samozřejmě, že Airbus 340".
Věž: "V tom případě buďte tak laskav a zapněte před startem taky ty dva další motory."

19.2.

19. února 2008 v 20:46 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: jogurt activia bílá, půlka rohlíku tmavýho, sýr (30%)
sváča: jablíčko
oběd: bulka se sýrem a rajčetem, půlka papriky
svačina: corny
večeře: toasty se zeleninou
prohřešky: 4 lžičky van. zmrzliny, kousek smaženého sýra od mámy
Achjo, už na mě zase nějak přišlo jídlo... Já se tak těšim, až budu muset být na té sjezdovce, že vůbec nebudu mít čas se najíst... Teda doufám, že ho nebudu mít... Cítím se nějak podezřele plná, vůbec se mi to nelíbí... Chtěla bych mít ten pocit zase jednou, že si jdu lehnout a moje bříško je pěkně plochý, protože jsem toho moc nesnědla.. možná, že se to povede zítra??

18.2.2008- jak to bylo doopravdy

18. února 2008 v 21:02 | Majuschka |  můj jídelníček
Jakže dopadlo moje papáníčko doopravdy? :)
snídaně: pudingový dezert (200kca)
svačinka: hruška
oběd: těstoviny s trochou sýra a zeleninou
svačina: jablíčko
večeře: grilovaná zelenina
prohrešky: větrník-malý, tři lžičky zmrzliny vanilkové
Pohyb: tělocvik ve škole- hodina posilování, hodina basketu
Kdybych si nedala toho větrníka, tak jsem za dnešek i docela poskojená... :) Hlavně se můj žaludek cítí být zcela normální, ne moc nafouknutej, z toho mám radost největší :)
No a jak jinak? Dneska jsem is koupila na prkno uplně krááásnýý rukavice! :) Z nich mám radost největší! :) Nemyslete si, že jsem profík-teprve začínám, ale mám k nim i chrániče na zápěstí, takže se teď vážně nemusím bát jezdit... Na ty hory, kam jedu, pojedou i kluci-známí- a ti mě to snad doučí.. A pak jenom jezdit a jezdit a jezdit... už se na to mooooc těšim :)
Ski Resort,Rural Scene,High Up,Flying,Jumping,Mid-Air,Snow,Snowboard,Snowboarding,Stunt,Gripping,Reaching,Sky,Blue,Sports Helmet,Little Girls,Women,Ski Goggles,Extreme Sports,Sport,Competitive Sport,Competition,Skiing,Tourist Resort,Winter,Winter Sport,Vacations,Pine Tree,blue sky,Copy Space
takhle budu po tom týdnu jezdit ;)

New rules...

18. února 2008 v 12:00 | Majuschka |  já jenom já
nebudu jíst po 18. hodině
 • můj příjem kalorií bude maximálně 500kca (postupně budu přidávat, aby se mi ustálila váha)
 • každej den alespoň 20 minut posilování
 • talíř si rozdělím na čtvrtiny- jednu zaplním přílohou, jednu masem a zbytek bude zelenina
 • maso budu jíst 2x týdně
 • vypít minimálně 2 l vody denně
 • místo večeře si dám někdy čerstvej džus (skleničku)
 • když budu mít hlad, když nemám, půjdu se učit, klízet nebo tak něco
 • protože mám hodně koníčků, tak na jídlo nebudu mít čas!
 • po každym jídle vyčistit zuby- to platí hlavně pro večeři
 • vážit se budu dvakrát denně- ráno a večer
 • když budu mít hlad, podívám se do "hubenýho sešitku" :)
 • budu s sebou nosit pro jistotu vždycky jedno jablko navíc, kdybych dostala strašněj hlad
 • budu s sebou nosit jenom tolik peněz, abych měla na kafe nebo na čaj
 • a taky sem budu každej den přidávat moje jídelníčky :)
 • a žádný sladký... Neexistuje...

Papa, celulitido!

18. února 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
1.
Tělový krém proti celulitidě s květy pomerančovníku, cedrem, arnikou a kofeinem Celluli-pro, Sisley, 3840 Kč

18.2.2008

17. února 2008 v 22:15 | Majuschka |  můj jídelníček
Takže tady dávám plán, jakej bych chtěla mít jídelníček... Jak to dopadlo, dopíšu večer, spolu s váhou...
snídaně: activia bílá, banán
sváča: jablíčko
oběd: těstoviny s trochou eidamu a zeleninou
večeře: pomeranč nebo jiné ovoce nebo zelenina
celkem: tady s tím jídelníčkem bych se měla vejít do 300 kJ, tak doufám, že mi to vyjde :)
pohyb: počítám s pilates ;)

17.2.2008

17. února 2008 v 21:00 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: jogurt-košík ovoce
svačinka: jablíčko
oběd: treska, trocha brambor, rajče, salát
večeře: zapečený rohlík se sýrem
prohřešky: bonbony geisha (až je snim celý, bude to v pohodě:)), šnek ořechový
pohyb: 2 hodiny úklid, hodina žehlení, procházka po městě- hodina
No docela to šlo... kdybych si nedala toho šneka, bylo by ot naprosto v pohodě.... Nemluvě o těch bonbonech... Už mi jich zbývá ais jenom 5, takže až je snim, pak už nebudu mít žádný sladký a nebudu mít co jíst :D Jiank za týden už budu na horách touhle dobou... Myslíte, že když si dám ke snídani jogurt, k obědu nějakou polívku a k večeři ovoce, zeleninu nebo toast, že zhubnu? Já se minulej rok tak těšila, jak zhubnu a nic.. Ale je pravda, že jsem jedla i hranolky... Těm se letos vyhnu a budu si to všechno zapisovat a pak vám to sem napíšu, jak jsem papala.. Doufám, že to zvládnu...
Exercising,Sport,Weights,Exercise Mat,Laughing,Yoga,Healthy Lifestyle,Healthcare And Medicine,Relaxation Exercise,Women,Beauty,Beautiful,Beauty In Nature,Cheerful,Smiling,Happiness,Sports Training,Towel,Young Adult,Content,Muscular Build,Relaxation,Tired,School Gymnasium,Health Club,Gym,Dieting,Spa Treatment,Health Spa,Healthy Eating,Sports Clothing,Spandex,Green,Morning

Oslava

16. února 2008 v 20:55 | Majuschka |  kecy
No, jak bylo na oslavě? mylsim, že pro každou z nás je rodinná osvala hororem, všude spousta dědečků a tetiček a babiček, všechny vám něco cpou; chlebíčky, dva dorty, protože "se musíme přece zpravit". ne jinak to probíhá u nás. Z téhle oslavy jsem se sice nevrátila přejedená, ale nicmnéně jsem to trochu přepískla (jak jinak). Oběd byl v pohodě, to jsem měla kousek kuřýtka, dva knedlíky a polívku, ale pak přišel jeden kousek dortu (piškoty s tvarohem a ovoce), 6 chlebíčků... Zjistila jsem, že dokavaď vařim nemám na jídlo ani pomyšlení a vlastně ani hlad, nějakym záhadným způsobem mi stačí se na to jídlo jenom koukat. Sotva ale někdo postaví jídlo přede mě, jsem uplně v koncích. proto začnu asi vařit :D já, zapřísáhlá nekuchařka!
Taky jsem během mého dlouhého uvažování zjistila starou známou věc. Nemá cenu říkat se "dneska začnu s dietou". Ne. prostě se jednoho dne probudíte a tu dietu držíte. Tečka. A tak to musí být i u mně. Žádný, že si budu před usnutím říkat "zítra to dokážu". Prostě nebudu jíst a sednu radši na rotoped. A zhubnu. Já vim, že mi tohle poznání došlo strašně pozdě, ale doufám, že to k něčemu bude... Teď sem ještě dám moje nový hubnoucí pravidla a bude... :) No a co vy??
Bell Pepper,Fine Dining,Low Carb Diet,Snack,Dieting,Tomato Salad,Dining,Antioxidant,Vegetarian Food,Cherry Tomato,Tomato,Lettuce,Pepper,Yellow Bell Pepper,Vegetable,Freshness,Fork,Isolated,Isolated On White,White,Backgrounds,White Background,Ripe,Juicy,Gourmet,Simplicity,Elegance,Metal,Shiny,Stainless Steel,Silverware,Horizontal,Color Image,Nobody,Food,Healthy Eating,Organic,Clean,Food And Drink,Nutrient,Salad

Salát z nových brambor a tuňáka

16. února 2008 v 8:00 | Majuschka |  recipes
Já vim, že ani brambory ani tuňák nejsuo vysloveně dietní, nicméně... Jednou za čas... Se to snad smí, ne? Mě ten recept uchvátil, protože nový brambory miluju, někdy si je jenom rozmačkám a dám si k nim mlíko... Přeju vám dobrou chuť...

Nemůžu spát...

16. února 2008 v 1:23 | Majuschka |  já jenom já
... a tak ještě píšu... Hodně jsem o sobě přemýšlela, o přejídání se, o hubnutí a dietách. A přišla jsem na to, že mi jídlo jako takový a přejídání se nic nedává, jenom je mi pak špatně a tlačí mě břicho a chce se mi zvracet. A že to dokážu. Být hubená. Dokážu sem napsat supr jídelníček max. do 300 kca, i kdybych měla jíst celej den jenom zeleninu. A říct " Ne děkuji, já čokoládu nejím" je tak strašně jednoduchý... Hledala jsem v tom problém a přitom je to všechno tak jednoduchý... Na světě existuje tolik lepích činností než jíst... Přátelé, blog :) ... Takže proč se tím zabývat? Zítra máme rodinnou oslavu. A já si ten dort prostě nedám. Jenom čajík... Pak vám večer napíšu, jak to dopadlo. Slibuju... A teď dobrou...
Baby Boys,Little Boys,Blue,Newborn,Vertical,New Life,Beginnings,Human Eye,Baby,Child,Childhood,Babies Only,Portrait,Small,Cute,Beautiful,Innocence,Studio Shot,Facial Expression,Human Face,Eyes Closed,Tired,Yawning,Mouth Open,Sleeping,Vignette,High Contrast,Squinting

Na radu Kathy...

15. února 2008 v 20:23 | Majuschka |  kecy
... v komentáři pod článkem Proč? jsem si začala číst starý Cosmopolitany a jiné chytré časopisy a začala jsem si z toho vybírat články, který bych si popřípadě vystříhala a udělala z nich desky... Tak mi tu teď leží hromada časopisů a já se pořád odhodlávám do toho prvního píchnout nůžkama a začít stříhat... Moc se mi nechce, vždycky, když jsem nemocná vezmu štos těhle časopisů a čtu si je... A když si je takhle rozstříhám, tak pak budou na vyhození, což zase nechci. Já vim, asi si o mně musíte myslet, že jsem naprostej magor a asi i jsem. Možná jsem taky strašněj materialista a jsou to stejně jenom obyčejný časopisy. Zase na druhou stranu si v nich čtu už jenom tipy na hubnutí a na cvičení... Takže je asi stejně nakonec rozstříhám... Moje milovaný... :)) (jsem asi vážně cvok)... Jinak během toho dloooouhýho čtení jsem narazila na dost dobrý články a abyste neřekly, že jsem krkna, tak vám je sem postupně přepíšu... ;) Tak snad to alespoň trochu oceníte :) No nic, tak jsem tady doblábolila a půjdu stříhat... a Vybírat pro vás články...
p.s. tenhle obrázek jsem objevila čirou nááhodou a strašně se mi líbil, tak ho sem dávám :) jsem cvok, já vim...

Dieta až z New Yorku

15. února 2008 v 13:16 | Majuschka |  diety & tipy

Chcete vypadat skvěle, ale prostě nemáte čas na to, si pravidelně vařit dietní jídla a chodit poctivě cvičit? Nevadí, zkuste dietu hvězd z rušného New Yorku!


Pročistěte si tělo s Angelinou

14. února 2008 v 21:16 | Majuschka |  diety & tipy

Jedna z nejvíc sexy žen světa, Angelina Jolie (32), bere péči o své tělo velmi vážně. Dbá nejen o jeho "obal", ale i o jeho vnitřek! Dodržujte stejně jako ona tento režim a budete nejen vypadat, ale hlavně se cítit skvěle!