Březen 2008

Mýty o hubnutí, které slycháváme pořád dokolečka

30. března 2008 v 7:00 | Majuschka |  diety & tipy

Zaručená dieta, jednoduché hubnutí, 15 kilo dole za měsíc... Podobných "hesel" slýcháme dost a dost. Některá se už tak vžila, že je považujeme za pravdivá.

Od pěti nejíst

Ano, ale pouze v případě, že chodíte spát se slepicemi. Jestliže obvykle uleháte kolem jedenácté, klidně si dejte lehkou večeři v sedm večer. Jinak byste měla šest hodin prázdný žaludek, což je ta nejlepší cesta, jak v záchvatu hladu vyjíst půl lednice. Normálně stačí nejíst tak dvě tři hodinky před spaním, aby si žaludek mohl odpočinout.

Ovoce a zeleniny můžu sníst, kolik chci

To také není pravda. Je všeobecně známo, že ovoce obsahuje dost cukru, proto i jeho konzumaci byste měla hlídat. Zelenina vám sice dodá potřebné vitaminy a vlákninu, ale při dlouhodobější dietě vám už nebude stačit. Měla byste jíst vyváženou a pestrou stravu, aby tělo nestrádalo.

Tři velká jídla denně stačí

Je to sice individuální, nicméně je dokázáno, že byste měla sníst pět menších porcí jídla denně. Například i proto, aby tělo mělo pořád co spalovat a nevytvářelo si tak zásoby. Když mu totiž nedáte pravidelné porce jídla, začne si tuky ukládat pro horší časy. I v dietě platí, že je potřeba zvyknout si a dodržovat pravidelný jídelní režim.

Hubnu, tak trpím

A proč byste měla? Utrpení je hladovění, ale ne dieta. Ovšem pokud trpíte, že si nemůžete denně dát párek nebo pečenou klobásu, pak ano. Netrapte se hlady a zvolte zdravější formu některých oblíbených pokrmů. Co tak jednou zařadit do svého jídelníčku třeba tofu, cizrnu nebo kuskus?

Když nebudu jíst tuky, zhubnu

Pokud máte na mysli, že nebudete jíst salámy, tlačenky a ovarová kolena, pak možná ano. Ale pokud kupujete jen ty potraviny, na kterých je napsáno 'light' nebo 'bez tuku', pak dobře neděláte. Takové výrobky mohou naopak obsahovat hodně kalorií z cukrů a karbohydrátů. Nesledujte tedy jen množství tuků, ale také celkové množství kalorií.

Colbie Caillat- Bubbly

28. března 2008 v 19:59 | Majuschka |  co mám ráda :)
Možná, že jí znáte, možná, že ne. Já jí objevila uplně náhodou asi před měsícem a od tý doby jede jenom ona... Až mám z toho zavařený cédéčko

Co jíst na oslavě, když hubnete?

27. března 2008 v 15:37 | Majuschka |  diety & tipy
Určitě to taky znáte... Oslava narozenin s celou rodinou se blíží a vy držíte dietu... Tady je pár tipů, jak to všechno zvládnout, neurazit hostitele a hlavně - nezděsit se další den ráno na váze...
1. Místo zobání z táců si vše naložte na talířek. Budete tak mít pod kontrolou množství snědeného jídla.

2. Vybírejte si tmavé potraviny. Dalamánek místo rohlíku, kečup místo tatarky atd. Jsou zdravější. Ovšem neplatí to o masu!

3. Než vyrazíte na párty, hoďte do sebe lehkou sváču. Nebudete mít pak takovou potřebu se cpát.

4. Než se pustíte do pohoštění, tabuli prozkoumejte. Nechte si místo na to, co vám opravdu chutná.

5. Přispějte troškou do mlýna a sama připravte na hostinu zdravé pochoutky.

6. Bonbony si vybírejte ty, které vydrží déle. Raději cucejte bonpari než čokoládové pralinky.

7. Nevynechte snídani! Když se ráno nadlábnete, nebudete se později přejídat.

8. Místo slaných brambůrek chroupejte tortilla chipsy - jsou o moc dietnější.

9. Místo horkého punče si dejte raději vinný střik! Ušetříte tak spoustu kalorií!

10. Vybírejte chuťovky, které neprošly tepelnou úpravou. I obyčejný hermelín má mnohem méně kalorií než smažený.
Balloon,Latex,Ribbon,Ribbon,Ribbon,Rubber,Rubber,Shiny,Helium,Party,Birthday,Red,red balloon,Inflatable

26.3.2008

26. března 2008 v 22:35 | Majsuchka |  můj jídelníček
Dneska to byl děs běs...
snídaně: barches
oběd: zmrzlinka (výborná ), chlébík s vajíčkem
svačinka: jablíčko
večeře trochu uláše
prohřešky: tatranka, 2 bonbóny Lindt, Míla
celkem: 5000 kJ !!!!!!
pohyb: posilování uplně všeho, co v těle mám !!
Po dnešním úletu jsme se rozhodla, že mi mírná hladovka zítra neuškodí... Hlavně mi sem pls nepiště komentáře typu, že jsem anorektička a podobně , to nemám za potřebí... Občas si člověk může jenom tak trochu zahlaovět, ne? A navíc, když naučim můj žaludek na míň jídla, bude se mi pak líp udržovat moje cílová váha, to dá rozum Co si o tom myslíte vy???
Nature,Breakdown,Box,Cardboard Box,Hill,Emotional Stress,Exhaustion,Teamwork,Team,Business Relationship,Businessman,Business Person,Professional Occupation,Outdoors,Non-Urban Scene,Rural Scene,Freshness,Field,Men,Suit,Business,Standing,Well-dressed,Rear View,Green,Grass,Blue,Sky,Solitude,Landscape,The Future,Futuristic,The Way Forward,Hope,Anticipation,Vanishing Point,Distant,Cloning,Freedom,Mental Illness,Bizarre,Chaos

Motta

26. března 2008 v 22:19 | Majuschka |  motivace
"Nic ti nedá takový pocit jako hubenost, ani sladkost!"
"Kdyby bylo hubnutí snadné, na světě by byli samí hubení lidé"
"Raději budu mrtvá než tlustá!"
"Nevzdávejte se toho, co chcete nejvíce, jen proto, co byste chtěli zrovna teď."
"Ušla jsem už dlouhou cestu na to, abych přijímala rozkazy od sušenky!"
"Hlad bolí, ale štíhlost za to stojí!"
"Hladovění a odmítání je důkazem silné vůle!"
"Vteřinu na rtech, roky na stehnech!"
"Jedna ze záhad života je, jak může žena z kilogramu krabice čokolády přibrat 2,5kg."
"Hodné holky nejí!"
"Pro krásu se musí trpět!"
"Umírám pro dokonalost!"
"Být hubená je důkaz sebekontroly a vlády nad svým životem!"
"To jídlo vypadá dobře, ale já vypadám mnohem lépe!"
"Jestli chceš vidět jídlo, podívej se na svoje stehna!"
"Požádej mě, abych ti ukázala dokonalost, a já ti ukážu štíhlou holku."

25.3.2008

25. března 2008 v 13:30 | Majuschka |  můj jídelníček
Tak zatím jsem snědla tohle... K večeři mám ještě naplánovaný nějaký jogurt nebo pomeranč...
Snídaně: musli a mléko
oběd: uvařený brambor zalitý bílým jogurtem, paprika, rajče a okurka
večeře: pomeranč, chléb s eidamem a vajíčkem
prohřešky: jedno kindervajíčko s překvapením
pohyb: posilování všech částí těla
celkem: 2862 kJ
Tak jo, zvládla jse to. Sice jsem večeřela víc, než jsem chtěla, ale už vím, jak to udělám příště, abych si zítra nemusela dát večeři vůbec No a co vy? Jak vám to jde??

Předělaný dopis od Any

24. března 2008 v 22:34 | Majuschka |  motivace
Tenhle dopis jsem našla u Kathy na blogu... Je moc hezky předělanej, prostě ho tu chci mít...
Ahoj. Jmenuju se Ana. Jsem tady, abych ti pomohla, ne ublížila. Nejsem tak docela tvoje kamarádka. Já jsem totiž ty. Zkus si představit, jak stojíš před zrcadlem a vidíš v něm mě - svůj odraz dokonalosti.Sebe bez všech negativních vlastností. Vidíš se, jak jsi štíhlá, máš krásné tělo, nádherné oblečení, úžasnou pleť a skvělé vlasy. Vidíš se přesně takovou, jakou bys chtěla být. Jsem jako tvé druhé já, ale abych byla přesnější, ty jsi druhé já mě. Já tě jen vedu k tobě samé. Jsem motýl a ty jsi zatím jen kukla, ale s mojí pomocí se z tebe brzy stane motýl - já. Pomůžu ti vyklubat se z té hnusné kukly a staneš krásným motýlem.
Přece nechceš být líná, válet se u televize a ztrácet čas nicneděláním a odkládáním všemožných věcí. Budeš úspěšná. Budeš mít dobré známky, spoustu času na přátele a na cokoliv si vybereš, protože se naučíš organizovat si svůj život tak, jak chceš. Pořádek v hlavě, pořádek v životě.Naučím tě milovat tvůj život,ale to můžeš jen tehdy, až se sebou budeš spokojená.
Pro začátek tě budu kontrolovat v jídle. Přejídáš se? Špatně, ale nevadí. Proto jsem tady. Když tě to popadne, budu tady já. Vzpomeneš si na mě, představíš s mě a už víš, že jsem s tebou. Nejsi v tom sama.Takže buď rozumná a neudělej chybu. nejen že je to nezdravé, taky chceš být přece štíhlá a ne prase, které se přejídá. Běž si třeba vyčistit zuby nebo si dej koupel. Zabav se něčím, než příjde čas na jedno z 5 jídel.
Dál tě musím varovat - nehladov. Víš přece, k čemu to vede. Při nejlepším vydržíš týden, ale pak se při nejbližší příležitosti zase přejíš a tvá snaha bude k ničemu, jen si budeš nadávat a to přece nechci. proto jez opravdu 5x denně menší porce. K snídani si dejněco, co tě zasytí, ale nepřeháněj to. Pak si dej malou svačinu, i když nemáš hlad. tak se vyhneš přejídání. Brzo příjde na řadu oběd, to si dej polévku a můžeš i kousek celozrného chleba. Ale pamatuj - nepřeháněj to. Potom zase nezapomeň na svačinu - raději zeleninu. K večeři si dej do 7 večer zeleninový salát, ale ne pečivo. Klidně sněz salátu víc, ale bez masa a chlebu, jen zelenina.
Když nemáš na vybranou, můžeš samozřejmě sníst něco jiného, ale zase opakuju - nepřeháněj to. pak je všechno v pořádku.
Každý den cvič - nejen posiluj, ale raději cvič. Například aerobic, švihadlo nebo si něco vymysli, třeba skákání a boxování s činkami. Nechám to na tobě, ale musíš se u toho zapotit. Spálíš mnohem víc kalorií, není to tak namáhavé a rozproudíš si kre v žilách, uvolní se ti endorfiny a budeš se cítit skvěle a ještě k tomu budeš hubnout:) Posilování ale taky zcela nezanedbávej.
S úsměvem se hubne líp. Nejsem tady jen od toho, abych ti pomohla od přebytečných kil, ale abych ti pomohla být šťastnou a takovou, jakou chceš být. Pamatuj - já jsem ty a ty už brzo budeš stejně krásná a šťastná jako já, až se zbavíš toho, co tě trápí. nejen kilogramy avíc, ale i tvé zlozvyky. Nic nestíháš? Naplánuj si den. Pořiď si diář a vše si do něj zapisuj. Učíš se celé hodiny a přitom se nic nenaučíš? Špatně. Vymez si určitý čas, třeba 2 hodiny a soustřeď se jen na jednu věc, nenech se ničím rušit a už vůbec ne počítačem:) Uvidíš, kolik najednou budeš mít volného času.
Když uděláš chybu, neříkej si, že se nic nestalo.Je to blbost, pak to totiž klidně uděláš znovu. Jsem pořád s tebou, Prohlédni si mě. Krásná, štíhlá, sexy...přesně to z tebe bude. zavři oči a představ si, jak se pohybuješ v mém těle. jak skvěle se ti žije. Vždyť je to tvoje tělo! Jen ještě není úplně hotové, jinak to máš ale přímo na dosah. Jen se musíš snažit. Má to cenu. Vím to. Já ti pomůžu, ale opravdu se snaž.
Až budeš zoufalá, mysli na mě já budu s tebou. Přesvědčím tě, že to, co děláme, má cenu. Nestojí tenhle tvůj novýkrásný vysněný život za to? Samozřejmě že ano.
Ty víš, že to chceš. Tvá Ana ♥

Tak jsem zpět...

24. března 2008 v 20:51 | Majuschka |  kecy
Tak jsem se vám vrátila živá a zdravá To máte radost, co? Docela jsme si to užila, nebylo to zase tak strašný, chalupa, jak jsme se obávala... Docela jsem o sobě přemýšlela, o mým těle, o vnímání sebe samý a taky o dietách... A co mi z toho vylezlo?
Moje vysněná váha je 50 kg. Nejdřív chci dosáhnout 54 kg, a pak pomalu dolů na těch 50 kg. Měřim 168 cm , takže už pak nebudu vypadat jak medvídek s tlustejma nohama, ale budu snad trochu symetrická. Můj nějvětší problém jsou nohy a boky. Stehna mámvážně děsný a boky zrovna tak, takže s tim musím něco udělat.
Pak nechci hubnout stylem, že nebudu nic jíst a pořád cvičit. To ne. Zase na druhou stranu se znám- jakmile se přiblížím k nějakýmu jídlu, jsem toho schopná snístr strašný množství. Proto bych můj jídelníček viděla nějak takto:
snídaně: musli s mlíkem; jogurt a ovoce nebo něco takovýho
svačina: nějaký ovoce, protože se už odpoledne nemá...
oběd: polévka (budu muset odolávat svodům restaurace a mých spolužáků, kteří budou strašně moc jíst...)
svačina: nějaká zeleninka, okurka, paprika...
večeře: salát; jogurt
Chtěla bych se udržet na nějaký hranici 3000 kJ. někomu se to může zdát málo, ale já vim, že při mým cvičení a vytíženosti jsem schopná hubnout, když budu jíst jenom tohle. není přípustná žádná čokoláda, nic sladkýho... pečivo tak jednou za dva dny...
Dále tu máme cvičení. Chtěla bych se naučit cvičit ráno, ale to nezvládám, takže musím cvičit večer. každý den chci posilovat alespoň půl hodiny, tu si snad vyšetřim...
Celková organizace života... Jsem perfekcionistka, ale jenom v nějakých věcech. Dost často mám ve věcech nepořádek a hlavně- nestíhám učení do zadanýho termínu, takže se pak učim nárazově noc před testem (jako všechny z nás občas, ne?) proto si chci zvyknout a hlavně se naučit dělat věci včas- co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek... Já jsem v tomhle vážně děsná, ale musim s tím už něco dělat... nemáte někdo nějaký tip na to, jak to všechno v pohodě stihnout při dost velikým časovým vytížení s kroužkama a teď novou autoškolou???
No a to je asi tak vše... Budu si života prostě užívat a v létě na sebe budu pyšná... už se tu na mě ve skříni těší skvělý kraťasy

Vyberte si svou dietu, 3. část

21. března 2008 v 12:14 | Majuschka |  diety & tipy

Perfekcionistka

Tato dieta je určena ženám, které mají rády přesný seznam povolených jídel. Podstatou diety je sledování glykemického indexu všech potravin.

Jak to funguje?

Každá potravina má svůj glykemický index, který vyjadřuje její schopnost zvýšit hladinu cukru v krvi po strávení jídla. Chcete-li znát glykemický index všech potravin, podívejte se na tabulky, které naleznete na internetu, například na stránkách www.stob.cz. Pozor také na to, že vysoký glykemický index u piva, bílého chleba nebo brambor je považován za hyperglykemický - pro své vstřebání vyžadují více inzulinu vytvořeného slinivkou břišní, což vede k ukládání tuků.
Oproti tomu potraviny s nízkým glykemickým indexem, jako je celozrnný chléb, čokoláda s obsahem více než 70 % kakaa nebo červené víno, se vstřebávají pomaleji, nevedou tedy k ukládání tuků, a navíc spouštějí mechanismus k jejich odbourávání.

Nedokázala jsem to...

19. března 2008 v 22:44 | Majuschka |  kecy
Nebudu doplňovat zbytek jídelníčku dneska, protože jsem to prostě totáně posrala... Pardon az to slovo, tyhle hloupý řeči nemusíte nikdo číst... Nebudu se litovat, spíš si nadávat... Bwxhápu, jaktože minulej týden byl uplně v pohodě ohledně jísla, moc jsem nejedla, ale hlavně ŽÁDNÝ SLADKÝ!!! víte, jedna moja kámoška teď nesmí jíst vůbec žádnej cukr. ona má něco s cukrovkou, prostě cukr nesmí, nebo by taky mohla skončit v nemocnici... A za týden zhubla tři kila. Protože nejedla nic sladkýho, žádnej cukr, nic... mě štve, že já prostě nemám tu sílu tomu odolat. Se cvičením je to vážně v pohodě, baví mě to, to jde, prostě každej den cvičim, jenomže to bych musela celej den jezdit na rotopedu, abych vyjezdila všechno to sladký... Dopoledne je to vždycky v pohodě, to nemám hlad nebo ho nějak překonám, ale odpoledne umírám.. A tak jdu a vezmu si čokoládovej bonbón. A pak další. Občas mám pocit, že by pro mě bylo lepší nějíst vůbec, protože jakmile se mojí puse dotkne jakýkoliv jídlo, okamžitě ho pak sežeru tunu... Dřív jsem tyhle lidi nechápala, co můžou jíst jenom tak... Teď jsem jednim z nich, vážně super... Ale nebudu se litovat. Ne. Asi bych potřebovala slyšt od mýho pžítele, že mám zhubnout. Pak by mě to nakoplo... A nebo od vás... Jenomže dát si sem svoje fotky si vážně netroufám, je to hrůza, přijdu si strašná, tlustná, nafouknutá, nacpaný břicho. A přitom mám ráda ten pocit, když si jdu večer lehnout, břicho mi propadne dolů, trošku mi kručí v břiše a já si můžu říct "jo, jsme dobrá! Zase o kousek blíž mýmu síli.." Vůbec si nemyslete, že si myslim, že se moje problémy rozplynou, když budu mít těch 50 kg. To ne. Jenom si budu připadat líp. Že jsem dokázala zhubnout, že si věřim v tý krátký sukni, co mám ve skříni dva roky a pořád sbírám odvahu, abych si jí na sebe vzala... U mně je hubnutí čistě psychickýho rázu, že si pak budu připadat víc sexy. Nebudu víc oblíbená, ani se po mě nebudou otáčet kluci. Jednoho mám, nemusim být víc populární, než jsem. Jenom si chci říct, že mi to sluší a že mám hezký nohy... Což teď nemlžu... zítra jedeme na chalupu. Pokusim se tam jídlo omezit na co nejvíc, budu hodně pracovat a věnovat se užitečnějším věcem než jíst... To bude můj novej "start" (po kolikátý už?) do hubnutí. Až se v pondělí vrátím, hned vám napíšu, jak to dopadlo... Já to dokážu.. tyhle prázdniny už jo. Musim.. protože jinak jsem zklamala sebe a to by bylo dost hrozný... Žádný sladký, žádný pečivo. Jenom ovoce a zelenina... Každej den cvičit, po pátý hodině nejíst. Tečka. Možná, že jsem cvok, možná, že trpím nějakou poruýchou, ale je mi to jedno... Já budu hubená!!!

19.3.2008

19. března 2008 v 14:17 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: musli s mlékem
svačina: jablko
oběd: rýže s vajíčkem a salát
večeře: možná trochu polévky, uvidíme :)
tekutiny: 1 l čaje, 1 l vody
prohřešky: zatím nic
pohyb: posilování 45 minut, hodinu běhání po městě
celkem: dopíšu
Jinak jsem si dneska koupila v Terranově jedny krtasy, aby se mi dobře cvičilo a taky jako motivaci, protože to, co z nich leze dolů za tlustý nožky je vážně odporný... Stydim se za to, ale dokážu to, jsem si tím jistá Na konci týdně musím mít pod 56 kg... Lepší, když mi to půjde dolů pomalu, než když to pak zase vystřelí na původní váhu...


Vyberte si svou dietu, 2. část

19. března 2008 v 6:58 | Majuschka |  diety & tipy

Labužnice

Tato dieta je určena těm, kdo se nechtějí po celou dobu jen omezovat, ale je jim bližší měnit skladbu jídla v závislosti na hladu, chutích nebo momentální náladě. Právě pro ty je určen program zvaný volná dieta.

Jak to funguje?

Dieta nabízí dva druhy jídelníčku: rychlejší, při kterém se sice více omezujete, ale výsledky se projeví dříve, a volnější, jenž je více labužnický, ale hubne se při něm pomaleji. Tyto dva jídelníčky se střídají podle vytyčených cílů nebo momentálních chutí po jednom dni nebo po týdnu.

Step up 2

18. března 2008 v 21:08 | Majuschka |  co mám ráda :)
Tak jsem se právě vrátila z kina z Let's dance 2. A musim říct, že to bylo uplně úúúúúúžasný!!! já moc ráda street dance nemám, je to uplně něco jinýho, než poslouchám, ale tenhle film mě vážně dostal a uplně chytil ... Mohla bych začít chodit na street dance... Nechcete chodit někdo se mnou, kdo jste z Prahy? Já vim, je ot strašná makačka... No nic, to bylo jeno přání, ke kterýmu se v příštím roce bohužel nedostanu, protože budu maturovat... No jo no...
©Walt Disney Pictures 'Step Up 2 the Streets' Stills
©Walt Disney Pictures 'Step Up 2 the Streets' Stills
©Walt Disney Pictures 'Step Up 2 the Streets' Stills

Další důvod, proč se nepřejídat...

17. března 2008 v 22:40 | Majuschka |  kecy
... Protože obžerství je jeden ze smrtelných hříchů... Tak na to nezapomeňte...
Facial Expression,Human Face,Human Mouth,Isolated,Studio Shot,Distraught,Uncomfortable,Snack,Vegetable,Healthy Eating,Dieting,Food,Raw,Caucasian,Brown Hair,Casual Clothing,Blue Eyes,Expressing Negativity,Male Beauty,20s,20-25 Years,25-30 Years,Eating,Adult,Young Adult,One Young Man Only,Male,People,Food And Drink,Head And Shoulders,Looking At Camera,Humor,Healthy Lifestyle,Disgust,Vegetarian Food,Over Eating,Greed,Men,Vertical,Raised Eyebrows,Making a Face,Shock,Surprise,Lettuce,Romaine,Isolated On White,White Background,Color Image,SCMale01

Jde to se mnou z kopce :)

17. března 2008 v 12:42 | Majuschka |  kecy
Ahoj holky, jak se máte? My máme teď prázdniny, docela pohoda, takhle si užívat... Mám sice napsanej seznam věcí, co musim za dnešek udělat, ale nevim nevim, jak to dopadne... Nejhorší je, že když zapnu počítač, okamžitě se jdu podívat na vaše blogy, na vaše úspěchy a zajímavý články, místo toho, abych se šla učit... normálně jsem vážně závislák Napiště mi někdo, že to máte stejně, prosím, ať nejsem takhle divná jenom já! Jinak se mám ve směs dobře... Jak jsem psala, že se mi váha zasekla na 56,6 kg, tak už je to snad za mnou, dneska jsem měla 56,4 Já vím, je to malej úbytek, ale jsem ráda, že už tam neni ta konečná šestka, docela jsem z ní šílela... Možná tomu pomohla Matěsjká, na který jsme v neděli byla. bylo to super, Kámoška vzala svojí malou ségru , já svojí pubertální sestru a vyrazily jsme... Taková dámská jízda... Byly jsme tam něco okolo peti hodin, když jsem pak dorazila domů, jenom jsme se svalila do postele a vůbec se nehýbala, protože mě strašně bolely nohy ... Ale zase jsem se alespoň hezky prošla, no bylo to prostě příjemný... No a na závěr sem dávám pár fotek... Některý ty atrakce byly dooost hrozivý

Vyberte si svou dietu, 1. část

17. března 2008 v 7:00 | Majuschka |  diety & tipy

Pro milovnici biopotravin

Tato dieta je určena ženám, které milují vše, co je v biokvalitě. Vyzkoušet můžete třítýdenní detoxikační dietu, která vychází z vhodného spojení těchto potravin.

Jak to funguje?

Některé potraviny organismus okyselují, jiné jsou naopak zásadité. Ke snížení váhy, jejímu udržení a zachování dobrého zdravotního stavu je třeba udržovat rovnováhu mezi oběma typy potravin.

10 minut pilates

16. března 2008 v 19:41 | Majuschka |  cviky
Tak jsem zase jendou zabrousila na youtube a našla tam tohle cvičení... Je mi jasný, že většina ho bude znát, ale stejně ho sem dávám, jenom nám to prospěje, hezky si zacvičit Tím, že trvá jenom 10 minut ho budu cvičit vždycky ráno před snídaní, vstávat o 10 minut dřív mě možná zabije a pokud ne, tak mě to posílí ...

Speciální hubnoucí tipy

15. března 2008 v 6:53 | Majuschka |  diety & tipy
Před kávou dejte přednost čisté vodě.
Věděli jste, že se tloustne po kafi a stresu? Že k hubnutí pomáhá voda, ořechy a relax mezi polštáři?

14.3.2008

14. března 2008 v 20:00 | Majuschka |  můj jídelníček
Do člověka s normálním žaludkem by se nevešlo nikdy tolik jídla, jako dneska do mě... Achjo... tím pádem mi vychází, že jsem nejspíš nenormální... Ráno to bylo v pohodě, ale pak jsem nějak neodolala a koupila si ve škole sušenku Milu. A už to jelo... Pomeranč, banán, koláč od babi, dvě půlky chleba a sýr... Prostě ty věci, kterejch jsem se za celej týden nedotkla. Zítra si stoupnu na váhu a budu se proklínat. Ovšem každej má tyhle slabý chvilky. A zase na druhou stranu, už jsme se nepřejedla celý týden, což je u mně docela úspěch (a taky je to dost smutný, když má holka v osmnácti takovýhle problémy s jídlem, že nezná míru, kdy má přestat...) Když se to vezme kolem a kolem, je mnohem výhodnější nějíst. Člověk netloustne, nemá nechutnej pocit přecpanosti žaludku a podobně... A po to týdnu, kdy jsem se držela se mi dneska naštěstí nepodařilo spořádat tolik věcí, jako obyvkle... Příští týden to vydržím celý týden jíst moc hezky, budu pořádně cvičit a malounko jíst... A nepřejim se, teď už vim, že na to mám...
Jinak mám prosbu. Jak jsem teď jedla tak docela normálně, tak jsem nejdřív hubla, ale teď se mi to už zastavilo. Mám začít snad víc jíst, že mám zpomalenej metabolismus nebo mám víc cvičit? Já sosobně bych brala víc to druhý...
No nic, půjdu si zacvičit, ať alespoň něco z toho příšerně sladkýho (který mi vlastně ani nechutná) zmizí z mejch sádelnatejch boků...