Březen 2008

Ukousl policistovi prst, půjde na pět let do vězení

14. března 2008 v 17:19 | Majuschka |  co mám ráda :)
Tak tenhle článek jsem objevila na novinkách.cz. Přijde mi to hrozně vtipný, takže jsem ho sem prostě musela dát!!!
Okresní soud v Ostravě v pátek rozhodl o pětiletém trestu vězení pro 34letého Aleše Jaškovského. Ten v září loňského roku ukousl policistovi v Ostravě kus prstu, dopustil se také výtržností a vydírání.
14. 3. 2008 14:44 - OSTRAVA
Roztržka mezi Jaškovským a dvěma policisty se odehrála na sídlišti Ostrava-Fifejdy. Muž vnikl v noci pod vlivem pervitinu na chodbu domu, kde začal kopat do dveří. Na místo přijel policista Jan Kondula se svým kolegou a snažili se muže zpacifikovat a nasadit mu pouta.
"Najednou jsem ucítil bolest. Když jsem se podíval na ruku, zjistil jsem, že mi chybí článek na malíčku. Našli jsme ho až o čtyři patra níže. V nemocnici mi řekli, že už to nepůjde přišít," řekl policista, který až do smrti bude mít malíček o dva centimetry kratší. "Už nemám bolesti, ale musím ještě nějakou dobu chodit na kontroly na infekční," dodal.

13.3.2008

13. března 2008 v 20:44 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: mléko a musli
oběd: toastový chléb s rajčetem a sýrem
svačina: jablko
večeře: banán
prohřešky: kousek tvarohového koláče
tekutiny: litr vody, 0,5 l čaje
Už mě nepřepadávají chutě večer, mám hroznou radost jinak jsem s jídelníčkama docela spokojená, jenom jsem dneska necvičila, už jsem na to neměla morál... Když nebudu jendou cvičit, tak se to přece nezblázní...

12.3.2008

12. března 2008 v 21:40 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: musli s mlíkem
svačina: jablko
oběd: zapečené brambory se sýrem a se šunkou
večeře: banán, dvě lžíce rýže s vajíčkem
tekutiny: litr vody, litr čaje
cvičení: 30 minut posilování
prohřešky: 3 bonbóny gejša
Já debil!!! Celej den v pohodě, hlad nemám, v břiše mi nekručí. Nejdříc se dám teda přemluvit, abych si dala tu zapečenou bramboru. Budiž. Ale pak večer!!! Nějak na mě přišla únava a tak jsem si vzala ty bonbóny... Já sem takovej debil. nejhorčí je, že to zítra hnedka za teplna uvidim na váze, je mi to jasný... Mám moc slabou vůli. Nicole by si je taky nevzala, musim to vydržet, musim to dokázat! Do léta chci být hubenááááááá... I kdyby mě to mělo stát cokoliv...

Dieta na poslední chvíli

12. března 2008 v 10:00 | Majuschka |  diety & tipy
Máte namířeno na večírek, a ne a ne se vejít do šatů? Nezoufejte, objevili jsme diety, které slibují zázraky doslova za pět minut dvanáct, a vyzkoušeli na vlastní kůži, zda a jak opravdu fungují. Na světě by mohlo být krásně, kdyby… Každá věc má své kdyby. Jednou z podmínek nekonečného holčičího štěstí totiž je, abychom vypadaly pořád krásně, mladě, svěže a hubeně, anebo abychom se alespoň vešly do sexy šatů… Zvlášť když je sezona večírků, party i divokých mejdanů doslova za dveřmi!

Já sama jsem typickým požitkářem. Samozřejmě víceméně vyznávám zdravý životní styl, pravidelně sportuju a hlídám se. Ale taky si po žádném obědě nedokážu odepřít kostičku čokolády, hektolitry koly a slaďoučkou tatranku k svačině. Před vánočním večírkem mám ale v plánu všem ukázat, že jsem (paradoxně) stále hubenější a krásnější. Proto jsem jako dobrovolník vyzkoušela nejrychlejší diety, jež slibují zázraky na počkání - od pár hodin až po několik dní. Opravdu ale můžeme díky 'last minute' dietě zhubnout do šatů, nebo jde jen o plané sliby?

Desetidenní dieta

Glykemická násobilka

Možná jste se s termínem glykemický index už setkala. Pokud ne, udává, nakolik vám po dané potravině stoupne hladina cukru v těle. A platí, že čím je vyšší, tím hůř. Kalorie v potravinách s vysokým glykemickým indexem (GI) jsou totiž zákeřnější než třeba stejné množství kalorií schovaných v potravině s nižším GI. Proč? Čím více po jídle stoupne cukr v krvi, tím větší je tendence k ukládání tuku v organismu - budou-li tedy dva lidé držet dietu o stejné energetické hodnotě, zhubne více ten, který bude jíst potraviny s nižším glykemickým indexem. Z tohoto faktu vychází i The 10-day GI Diet od Azminy Govindji a Niny Puddefoot.

Pečlivě tedy studuju tabulku: sto gramům glukózy je přiřazena hodnota 100, smaženým hranolkům 95, čokoládě 70, celozrnnému pečivu 65, mé oblíbené kole 70, těstovinám 40 a zelenině 10. Následujících deset dní proto počítám jednotky a ostřížím zrakem pročítám obaly od jídla. Dávám si závazek nepřekročit za den hodnotu padesát. První den snídám své oblíbené sušenky Bebe s cereáliemi. Na nich sice hodnota GI není, ale internetové stránky výrobce tvrdí, že je to absolutně vyvážený výrobek, který postupně uvolňuje energii. A já mu věřím! Ke svačině zobu celozrnné pečivo a na oběd vyrážím na slavnostní suši. Takovouhle dietu mi seslal sám pánbůh, takhle se rozmazluju jen po výplatě! Odpolední tatranku se slzou v oku vyměňuju za celozrnný pufo­vaný chléb a jablko, ale nestěžuju si. Večerní kopa zeleniny se sýrem feta a kuřecím masem (ale bez pečiva a majonézové zálivky!) v mé oblíbené restauraci by namlsala i toho největšího antidietáře!

Po pár dnech začínám mít hodnoty některých potravin v malíku, z hlavy machruji před kolegy: "Těstoviny čtyřicet, kola sedmdesát!" a nesu se jako páv. Paní chytrá už ví, že kuřecí maso s vařenou rýží je vyváženější než pěticentimetrový biftek s óbr kopcem hranolků a majonézou. Neříkám, že se mi po nich nestýská. Ale pár dní tomu ještě dám. Do finále už mi zbývají jen tři. Místo koly piju neperlivou vodu (GI 0, díky bohu) a hranolky vyměňuju za tmavý fitness chleba, který skvěle zasytí. Po deseti dnech mám o kilo míň. Čekala bych, že to bude za tu námahu o něco víc.

Týdenní dieta

Džusový zázrak

Sraz se spolužáky z gymnázia po x letech je dobrou příležitostí, jak ukázat, že i když datum v občance už dávno zaschlo, vy jste pořád hvězda. Škoda jen, že mi k tomu chybí (respektive přebývá) několik kilo. Noo, stačilo by se zbavit tak tří, a bylo by mnohem víc důvodů k radosti… Kolegyně mi nenápadně podává článek o dietě 7lbs in 7 Days Super Juice Diet od Jasona Valea. Sedm dní není úplně málo, ale taky ne moc. V elektru vysolím 1560 korun za odšťavňovač a mířím do zeleniny. Vietnamští zelináři z mého nákupu za několik stovek mají radost. Tahle dieta není žádná láce! První den při přípravě snídaně do kouzelného přístroje vhazuju jablka, okurku, ananas a avokádo. Nápoj zvláštní chutě, ale pít se to dá. Snídani zapíjím horkou vodou s citronem a házím do sebe probiotické tablety, jež mají střevům pomoct se s touto detoxikační kúrou vypořádat. K obědu si dávám koktejlové repete a po zbytek dne jsem o vodě. Druhý den si míchám oblíbenou kombinaci jablko a mrkev a střídám ji s okurkou (bacha, ta má projímavé účinky) a začínám si šťávičky docela užívat. Je to velká dobrota. Třetí den zjišťuju, že by se do mých kalhot vešel ještě jeden podnájemník… zoufale začínají padat. Šťávy mi dodávají spoustu energie, ale regulérní jídlo (kus flákoty) už mi taky začíná chybět. "Vydrž, Prťka, vydrž, už to máš za pár," říká mi kolegyně Terezka se smíchem, když v poledne aspoň očuchávám její kuřecí tortillu. Na pracovním obědě si nazítří objednávám jen vývar a užívám si staré dobré chutě. Koncem týdne mám dole přes dvě a půl kila. Jsem nadšená. Nebýt otravného mytí odšťavňovače (po každém použití musíte jeho sítko vydrbat kartáčkem na zuby) a nástrah chutí a vůní v nejbližším okolí, vydržela bych i déle. Necelá tři kila mi ale teď na ohromování pomalu plešatějících spolužáků bohatě stačí.

Jednodenní dieta

Vlákninou ke štěstí

V sobotu mám důležité rande. V překladu to znamená: Dnes je čtvrtek a do soboty musím být poloviční! Nevím, jestli je to možné, ale v rámci zvyšování šancí na úspěšnost schůzky se o to aspoň pokusím. Volba padá na super dietu, která se jmenuje The Little Black Dress Diet (její autor Michael van Straten správně pochopil, že se chci vejít přesně do takových šatiček). Kouzlo této superrychlé metody spočívá v tom, že po dobu čtyřiadvaceti hodin svoje tělo podrobíte nemilosrdnému odvodňování. Moje pouť za štíhlostí začala v pátek večer, kdy jsem vypila dvě sklenice teplé vody s vymačkaným citronem a 'zajedla' to hustým koktejlem z psylia neboli vlákniny, která má za úkol zlepšit průchodnost střev. Než jsem vlezla do postele, připila jsem si na zdraví opět horkou vodou, tentokrát s nasekanou petrželí a koprem, jenž pro změnu z těla odvádí nadbytek vody. Sice už jsem za svůj život pila lepší drinky, ale budiž!

Zhruba patnáct minut po usnutí se ozval můj močový měchýř, za další půlhodinku znova. Do rána celkem čtyřikrát. "Tomu se říká vyspinkat se do růžova," mručela jsem na sebe po probuzení při pohledu do zrcadla. Kruhy pod očima prozrazovaly pernou noc.
Ovšem stejně jsem se s radostí vrhla na své oblíbené čokoládové m¨usli a opět je korunovala horkou vodou s citronem a nášupem z psylia. Svoje polední těstoviny jsem musela vyměnit za jablka a hrozny, banány a… samozřejmě za patok s citronem. U svačiny jsem se doslova rozčílila z faktu, že se skládá pouze z fenyklového čaje, který je dobrý na peristaltiku střev a proti nadýmání. Ale to už jsem se pomalu šlechtila na večer a hodiny před zrcadlem mi daly zapomenout i na hlad, respektive chutě, které mě navštívily při čtení časopisu Apetit. Bylo to sice utrpení, ale když jsem si před odchodem oblékla 'malé černé' a obula lodičky Sergio Rossi, byla jsem na sebe opravdu pyšná. Zadek sice nezmizel, ale břicho bylo ploché jako přistávací dráha.

The Scientist

11. března 2008 v 17:29 | Majuschka |  co mám ráda :)

11.3.2008

11. března 2008 v 17:20 | Majuschka |  můj jídelníček
Ahoj holky tak dnešní jídelníček je trochu lepší než ten včerejší...
snídaně: yoplait jogurt, 10 g vína
svačina: jablíčko, později banán
oběd: žemlovka (já vim uplně mi vypadla ta sázka, ke který jsem se připojila!!)
tekutiny: 1 l čaje, 1 l vody
cvičení: pilates (asi celá sestava)
Já blbá zapoměla uplně na to, že jsem se připojila ke Kathy, že vydržim 40 dní a 40 nocí bez sladkýho!!! Protože už na sladký chuť vůbec nemám, tak mi to nepřijde, ale ten oběd byl v jídelně a nějak mi ta sázka uplně vypadla... Nicméně jedu dál, promiň, Kathy A navíc se mi ten oběd těžce nevyplatil, protože je mi teď strašně špatně a bolí mě bříško... Do večera už nejim vůbec nic, jenom piju žaludeční a černej čaj... A taky budu cvičit, aby mi trochu po tom obědě splasklo břicho... Jo a asi jsem vyzrála na t, jak se dokopat ke cvičení ! Sice to ještě něni uplně ověřený, ale snad to na mě bude fungovat Každej den cvičim mezi sedmou večerní a osmou večerní. to mám přestávku od učení, jsem většinou z kroužků doma... Zatim mi to vyhcází, tak snad se to stane každodenní činností... Obměňuju moje posilování a pilates... Tak se zatim mějte, holky, já jdu na aj (všichni profesoři se zcvokli a píšeme každej den test. záhul...)

10.3.2008

10. března 2008 v 18:26 | Majuschka |  můj jídelníček
Já vim, že mě za dneční jídelníček moc nepochválíte, protože jsem pro zdravej životní styl, ale dneska jsem nějak na jezení neměla vůbec čas...
snídaně (08:00): musli s mlékem (tohle neberu jak sladký, Kathy ;))
svačina(13:00): jablíčko
večeře(19:00): no asi rýže, ještě jsem jí ale nesnědla...
pití: litr čaje (roibos, impuls), 1 l vody
cvičení: 30 minut posilování
Byla jsem dneska u doktorky, píchali mi dost bolestivou injekci, takže mě hlad nějak přešel. Taky jsem přišla na to, že když člověk překoná ten první hladovej nával, pak jeto v pohodě a teď nemam hlad třeba vůbec Ovšem předpokládám, že mě ještě dožene...
Vegetable,cooked vegetables,Food,Healthy Eating,Food And Drink,Dieting,Healthy Lifestyle,Freshness,Little Boys,Child,Male,Childhood,Healthcare And Medicine,Snack,Eating,Eating Vegetables,Hungry,Gourmet,Remote,Isolated,Caucasian,White,6-7 Years,4-5 Years,Preschooler,Carrot,Runner Bean,Broccoli,Table,Gesturing,Human Hand,Thumbs Up,Hand Sign

Požírá mě anorexie

10. března 2008 v 8:00 | Majuschka |  kecy
Low Angle View,Millimeter,Centimeter,Overweight,Heavy,Bathroom Scale,Copy Space,Tape Measure,Human Foot,Isolated On White,Number of People,Unrecognizable Person,People,Women,Balance,Bathroom,The Human Body,Dieting,Improvement,Healthcare And Medicine,Loss,Low,Modern,New,Determination,Weight Scale,Scale,Toenail,Weight,Unhealthy Eating,Cloth Measuring Tool,Macro,Instrument of Measurement,Equipment,Lifestyles,Famine,Tied Up,Curled Up,Three-dimensional Shape,Meter,Caucasian,White,Isolated,Yellow,Low Carb Diet,Human Toe,Wellbeing,Body Conscious,Healthy Lifestyle,Human Leg
Ruku na srdce, kdo z nás je úplně spokojený se svojí váhou? Většina lidí se někdy během života snaží zhubnout nebo vylepšit problémové partie. Tento boj s kilogramy se ale může stát osudným. Může přerůst v nemoc, která u každé páté ženy končí smrtí.
Mentální anorexie je nemoc, která se projevuje záměrným odmítáním potravy. Anorektičky však neodmítají jídlo proto, že by na něj neměly chuť, ale proto, aby snížily svoji váhu. Mají zkreslené vnímání sebe samé, připadají si tlusté, i když se jejich váha pohybuje na hranici přežití. "Při výšce 165 cm jsem nakonec vážila 34 kg. I když jsem se tou dobou necítila už moc dobře, strašně jsem se bála toho, že půjdu do nemocnice.
Bála jsem se toho, že do mě budou cpát jídlo a zakážou mi cvičit, protože jsem si připadala jako tlustý sud," vypráví devatenáctiletá studentka Petra. Podle odborníků trpí v České republice mentální anorexií necelé jedno procento žen. Pokud si myslíte, že se mužů vůbec netýká, jste na omylu. Současné statistiky říkají, že čtyři až deset procent obětí anorexie tvoří příslušníci silnějšího pohlaví.

Dokonalá Nicole

9. března 2008 v 17:19 thinspiration
Našla jsem nějaký fotky Nicole, co nejsou zas až tak známé, tak doufám, že si je užijete...
Když ji vidím, chce se mi ze mě brečet Ale když to dokázala ona, tak to prostě dokážu i já!!!

Supermodelky 90. let

9. března 2008 v 7:00 | Majuschka |  thinspiration
V devadesátých letech tvořily tyhle ženy spolu se Cindy legendární opěvovanou pětici super modelek. Jak se jim vede dnes?

Naomi Campbell (37)

Říkalo se jí vzteklá manipulativní lady. Svými chronickými záchvaty vzteku a agresivním chováním se totiž proslavila skoro stejně jako modelingem. Narodila se v roce 1970 v jižním Londýně. Matka tanečnice si přála, aby se Naomi věnovala scénickému umění a všemožně ji podporovala. Přihlásila ji do tanečního kurzu a poté i do renomované herecké školy Italii Conti. Už během studia začala fotit pro agenturu Elite.
Před dvaceti lety se, jako první černošská modelka, objevila na obálce francouzského Vogue a britského Elle. Věnovala se i psaní. Její román Labuť o pěti mladých modelkách jí vydělal spoustu peněz. Kromě toho nazpívala desku Baby Women, uvedla na trh vlastní panenku Naomi a podílela se na založení Fashion Café. Pokoušela se proslavit jako herečka, natočila filmy Siamská rapsodie a Dívka číslo šest. Momentálně spolu s veleslavnou moderátorkou Oprah Winfrey pracuje na svých pamětech. Zřejmě i kvůli své nesnesitelné povaze nemá žádný stálý vztah ani děti.

Jím, tedy hubnu... A natrvalo!

8. března 2008 v 19:32 | Majuschka |  diety & tipy
Meal,Food,Spanish Culture,Paella,Rice,Seafood,Chicken,Traditional Culture
Michel Montignac je američan, který se specializuje na vydávání knih o hubnutí. A před několika lety přišel s " novou" teorií, jak zhubnout.
Hned v úvodu knihy se shod ným názvem titulku tohoto článku se autor jasně vymezuje proti dělené stravě, která byla velmi oblíbená. U nás ji na začátku devadesátých let zpopularizovala Lenka Kořínková. Montignac se při sestavování diety za měřil na znovuobjevený fenomén glykemického indexu potravin, jehož obliba v 70. letech minulého století ztratila na síle.

Ufff...

8. března 2008 v 17:01 | Majuschka |  kecy
Ahoj holky, tak co, jak to jde? Já se až do dnešního ráno vůbec nezastavila. Pořád píšeme testy, ze školy jsem běhala na zpěv, učila se po nocích... Podle toho taky vypadaly moje jídleníčky, hrůůůza... Tim, jak jsem málo spala, jsem jedla hodně cukrů, v jakékoli podobě... No stydim se, to víte, že se stydim. Všechno je to ale v hlavě. Ten hlad mi prostě vadit na začátku nesmí... Až se mi žaludek malinko smrskne, tak to pak bude uplně v pohodě... Doufám... Snad sem taky ještě během dneška dodám nějaký články, ale jak je toho teď tolik, tak se tu stavim nejspíš až zase příští týden.. Achjo... Ani nestíhám běhat k vám na blogy, komentovat a číst vaše pokroky... Moc se za to omlouvám, za týden mám prázdniny na 10 dní, tak to pak všechno snad doženu... Slibuju...

3.3.2008

3. března 2008 v 19:52 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: activia fit
svačinka: pomeranč
oběd: tenká půlka chleba s plátkem šunky a lučinou, paprika červená
večeře: jablíčko s mrkví nastrouhané
prohřešky: 2 kostičky čokolády
tekutiny: 1,5 vody, půl litru čaje
pohyb: dvě hodiny tělocvik-basket + posilování
celkem: +/- 1500 kJ
No tak dneska to neni tak špatný... :) Když jsem šla ve čtyři domů a strašně mi kručelo v břiše, protože jsem do té doby měla jenom ten pomeranč a jogurt, myslela jsem, že zastavim u nejbližšího mekáče. Ale vydržela jsem :)) Hlavně jsem přišla na to, že mi vyhovuje jíst až v ty čtyři, pak nemam večer chutě... A tu čokoládu jsem si ještě musela užít, je to velká milka se sušenkou uprostřed, co jsem dostala k narozkám... A už je skoro snězená, takže si jí musim ještě užít ;)

Back

2. března 2008 v 19:20 | Majuschka |  kecy
Ahoj holky, tak jak se máte??
Já se vrátila včera veřer domů, moc se mi sem nechtělo, co vám budu povídat... Nicméně jsem teď už zase ráda, že jsem tu... A taky jsem se pochopitelně těšila na vás... Doufám, že se vám za ten týden podařilo každé alespoň trochu zhubnout. já dolů dostala jenom půl kila, i když při tom kvantu jídla, co jsme tam jedla se ani nedivím... Spíš jsem ráda, že jsem nic nepřibrala... No horách bylo vážně krásně, krásný počasí, kluci, se kterejma jsme tam byli, taky :) (i když já nemůžu..;)) No a jinak.. Zítra zase do školy, teď jsem týden chyběla a zítra píšeme první test, takže si to asi celý vycucám z prstu, nebo nevim, co jim tam budu psát... No a od zítřka už zase přidávám články a moje jídelníčky, snad budou stát za to a nebudu se za ně must stydět...
No nic, teď musim letět, ještě vybalit, ucčit se... Je toho hafo moc, ale určitě si udělám čas, abych proběhla vaše blogy a okomentovala :)
Jo a abych nezapoměla, už se řadím od včerejška podle České republiky k dospělým lidem :) tak doufám, že mě hnedka teď zavřou... ;) Mějte se a hezký týden...

Dieta pro cukroholiky

1. března 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
cukroholiciMilujete sladké a máte pocit, že díky tomu nikdy nemůžete dodržet dietu? Pak vyzkoušejte náš jídelní plán, který povoluje i tolik oblíbené sladkosti. Zároveň vám ale pomůže znovu získat kontrolu nad svým apetitem.
Pokud máte rádi sladkou chuť, máme pro vás dvě zprávy. Nejdříve ta dobrá: sacharidy a dokonce ani samotný bílý cukr není tak špatný, jak někteří příznivci nízkosacharidových diet tvrdí. I když si přejete zhubnout, nemusíte jej ze svého jídelníčku úplně vyškrtnout. Většina rozumných dietologů říká, že cukr může být součástí redukční diety, ale důležité je dodržet umírněné množství. Právě v tom však může být kámen úrazu. Ta špatná zpráva je, že cukr funguje jako droga, a to velmi návyková. Pak je již jen krůček k tomu, abyste doporučené množství každý den snadno překročili. Víte, že velký obsah cukru se skrývá také v pečivu, kečupu a konzervovaných výrobcích?