Duben 2008

Život je jen...

28. dubna 2008 v 17:49 | Majuschka |  kecy
Náhoda... Jednou jsi dole, jednou nahoře... Tak přesně tahle písnička je o mně... Problém je, že mám pocit, že neustále jedu dolů a ještě níž a níž, až už to skoro není možný... Což mě upřímně štvě... Ne, ž bych neměla kamarády, nešlo by mi to ve škole nebo bych se hádala s přítelem... Naopak mám v testech strašnou kliku a naštěstí dost trpělivýho přítele... Problém je, že jediný, co mi vážně nejde, je hubnutí... Kde byly ty časy, když jsem jedla, jenom když sem měla hlad, jinak mi jídlo bylo prostě ukradený... Teď přemýlím nad tím, kde si můžu co koupit za jídlo a kdy už půjdu kolem nějaký pekárny... Jak já se za sebe stydim... Vážim skoro stejně jako můj kluk, i když je pravda, že on má zažívací problémy... Chápete to??!! To je uplně děsný!!!! Já vim, říkám pořád, že s tím něco udělám... Bohužel se pořád nic neděje... Obyčejný rady jako nejíst po šestý hodině večerní na mě neplatěj, jedině metoda cukru a biče... A proto jí taky budu praktikovat. Přejedla jsem se?? Dvakrát víc cvičit, po zbytek týdne žádný sladký... Když já byhc vážně od někoho potřebovala slyšet, že jsem jak bečka...
No každopádně doufám, že vám se daří líp

24.4.2008

23. dubna 2008 v 19:56 | Majuschka |  můj jídelníček
Po vzoru Mirušky si taky začnu psát rozpis na příští den... Pak totiž budu vědět, že bych to musela večer přepisovat, což by bylo trapné Takže to zvládnu... (Samozřejmě, pokud nebude zbytí, přepíšu to )
snídaně:activia tvarohová
oběd: 3 rajčátka, jeden pšeničný toastový chlebík se sýrem
svačina: horká čokoláda (čeká mě kavárna:))
večeře: vajíčko a paprika
celkem: 1 587kJ

23.4.2008

23. dubna 2008 v 19:49 | Majuschka |  můj jídelníček
snídaně: musli s mlékem
svačina: banán
oběd:polévka, salát
svačino-večeře: malý tvarohový šáteček, jablíčko
pití: 1,5 l vody, 1 l čaje, 2 dcl coly
cvičení: posilování
celkem: 2 616kJ
Docela to dneska jde... Ale musim klesnout na 2000 kj. Při tom, jak strašně jsem jedla posledních 14 dní si nic jiného nezasloužim... Ale já to zvládnu...

Pevné tělo za 10 minut

21. dubna 2008 v 22:25 | Majuschka |  diety & tipy
Možná se vám nechce věřit, že by ke zpevnění postavy stačilo tak málo času, ale tahle sestava vážně funguje. Trik spočívá v tom, že procvičujete naráz dvě problémové partie. Jestli nemáte doma činky, popadněte třeba dvě plastové láhve s vodou. Spolu s rameny a bicepsy dáte zabrat i vnitřním a vnějším stranám stehen, zadku a břichu. Pokud se už nemůžete dočkat, až uvidíte výsledky, cvičte dvakrát až třikrát týdně.

2,5 minuty
* Ocelový zadek a ramena
Stoupněte si s nohama od sebe na šířku ramen. Ruce s činkami nechte viset podél těla. Dřepněte si tak, abyste měla zadek ve stejné výši jako kolena. Chvíli vydržte. Při napřimování zvedněte činky nad hlavu a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte osmkrát až desetkrát.

2,5 minuty
* Betonové břicho a trup
Zaujměte pozici, ve které se dělají kliky (opírejte se o zem dlaněmi a koleny anebo jenom dlaněmi a prsty na nohou). Zatněte břišní svaly. Pokrčte lokty a nechte klesnout tělo tak nízko, že se prsy budete skoro dotýkat podlahy. Vydechněte a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až desetkrát. Pak se opřete o předloktí. Vaše tělo by mělo být rovné jako přímka. Vydržte takhle našponovaná jednu minutu.

2,5 minuty
* Žulové bicepsy a tricepsy
Mírně se rozkročte a dřepněte si. Narovnejte záda a zpevněte břicho. Ruce s činkami visí podél těla. Vydechněte, zvedněte činky k žebrům, nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až dvanáctkrát. Ve stejné pozici pokrčte lokty tak, abyste se činkami dotkla ramen.

2,5 minuty
* Pevná stehna a paže
Stůjte s nohama u sebe a ruce s činkami nechte viset podél těla. Udělejte velký výpad doprava, pokrčte pravé koleno, přeneste na něj váhu a předkloňte trup. Pak napřete sílu do pokrčené nohy a vytáhněte se zpátky do výchozí pozice. Opakujte totéž na druhou stranu. Naordinujte si osm až deset sad. Pak se mírně předkloňte v bocích a stáhněte břišní svaly. Paže s činkami pokrčte v loktech a držte je těsně u těla. Vydechněte, napněte ruce před sebe a chvíli vydržte. Nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Dejte si deset opakování.

Gratulujeme! Právě jste zvládla svoji první posilovací desetiminutovku.

Barbara Meier

20. dubna 2008 v 20:52 | Majuschka |  thinspiration
Kdo jste se koukal na Germany's Next Topmodel minulej rok, tak určitě budete vědět o koho jde... Vítězka druhé Staffel této soutěžě, 23-letá Barbara... Nejdřív byla jenom šedá myška, ale myslim, že si tu výhru nakonec zasloužila... No, posuďte samy...

Můj trip...

19. dubna 2008 v 22:51 | Majuschka |  kecy
Na vaše žádosti sem přidávám víc o mym tripu... Ale nečekejte nic určitýho, vážně se strašně moc bojim, že mi na tenhle blog někdo přijde a už jsem se několikrát nepohodla s mojí kamarádkou na téma já a jídlo a hubnutí... Takže to bude jenom takový okrajový, nicméně stejně čekám, kdy se tu objeví někdo ze známejch... Byli jsme tam se školou kvůli jednomu projektu financovanýho do EU. Celkem jsme tam byli týden, dva dny v Talinu a pak na jednom ostrově, kde jsme bydleli u rodin studentů, co se podíleli na tom projektu z jejich strany. Odjížděla jsem tam s tim, že tam bude zima a zvláštní lidi. V obojím jsem se mýlila... Naštěstí... Počasí jsme měli překrásný, svítilo sluníčko, bylo kolem deseti stupňů, což je na jejich poměry dost v tuhle roční dobu... A lidi? Uplně nějlepší!! Všichni byli strašně milí, pohostinní a měli velikou představivost (potřebovala jsem si půjčit jehlu a niť a nějak jsem si to nedokázala vybavit v ájině, takzže jsem názorně ukazovala, co potřebuju, ukazovala jsem na utrženej knoflík... nakonec to holka pochopila a dostala jsem, co jsem potřebovala... Ale byl to záhul..)
Jinak krajina je tam nádherná, taková nedotknutá a tím, že je v celý zemi 1,3 milionu obyvatel, tak je to prostě úžasný... Jeslti jste někdy byly v Irsku, tak něco na ten způsob... Doporučuji na dovolenou v létě, mají tam kolem dvaceti sťupnů, pro ty, které nemáte rády moc veliký vedro akorát... V moři se tam prý dá koupat normálně, jenom je trochu chladnější...

Alessandra Ambrosio

19. dubna 2008 v 20:15 | Majuschka |  thinspiration
Už jenom kvůli tomu zhubnu!!!

Zpátky z Estonska

19. dubna 2008 v 14:30 | Majuschka |  kecy
Tak jsem se vám vrátila, holky . Jenom mě ta cesta nějak zmohla, teď ležím doma a mám chřipku... No jo no, snad to rychle zase vyležím a v pondělí už zase poběžím do školy... No a jak jsem se tam měla? Uplně úžasně... Krásný počasí, skvělý lidi, krásná příroda... Možná sem dám fotky, ale bojim se, aby to tu někdo neobjevil z mých kamarádů, takže možná radši ne... No uvidím... A co vy? Doufám, že jste na mě nezanevřely, za tu dobu, co jsem tu nebyla.. Koukala jsem, že mi klesá návštěvnost... Tomu se ale nedivím, když jsem sem moc nepsala No nic, jdu to asi napravit...
Mějste se fanfárově!!!

Fitness podle modelky

16. dubna 2008 v 15:00 | Majuschka |  cviky
Zacvičte si...

Tiramisu do skleničky

14. dubna 2008 v 10:00 | Majuschka |  recipes
I my si někdy musíme osladit život, ne? A tenhle recetp vypadá fakt dost dobře, nemyslíte?

Ingredience:

  • 8 dlouhých piškotů
  • šálek studené kávy
  • 4 kopečky zmrzliny s karamelem (například Vanilla Caramel Brownies, vyrábí Häagen-Dazs)
  • cukru
  • 3 lžíce likéru Baileys
  • čokoláda
Doba přípravy: 10
Počet porcí: 4

Příprava jídla:

Do čtyř skleniček rozlámejte 8 dlouhých piškotů. Lžící na ně rozdělte šálek studené kávy, přidejte po jednom kopečku zmrzliny s karamelem (například Vanilla Caramel Brownies, vyrábí Häagen-Dazs) a završte 150 ml šlehačky ušlehané se lžící cukru a 3 lžícemi likéru Baileys. Posypte strouhanou čokoládou.

Inspirace z celého světa

12. dubna 2008 v 16:00 | Majuschka |  diety & tipy
Téměř všechny ženy na světě se snaží hubnout. Jak si svoji váhu hlídají Brazilky, Angličanky nebo Japonky?

Inspiracec

Japonky

Hodně ryb
Těstoviny a sušenky vyměnily za velké množství ryb. V jejich jídelníčku tak najdete především lososa, tuňáka, sardinky, makrely a jiné ryby, které obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Ty jsou pro naše tělo nezbytné (jejich konzumace slouží jako prevence vzniku srdečních onemocnění), lidský organismus si je nedovede sám vyrobit. Japonky jedí ryby minimálně dvakrát či třikrát týdně. Nezapomínají ani na syrovou zeleninu ochucenou trochou ořechového oleje.

Brazilky

Dieta pro dobrou náladu
Nejnovějším trendem mezi Brazilkami je takzvaná dieta pro dobrou náladu. Vychází z knihy A Dieta do Bom Humor, kterou napsala odbornice na výživu Sonia Tucunduva Philippi z University v Sao Paulu. Můžete při ní jíst všechno, především ale banány (protože mají dostatek vitaminu B), para ořechy (kvůli selenu) a také rýži a fazole, které udrží nízký glykemický index.

Thinspirace 2

11. dubna 2008 v 6:25 | Majuschka |  thinspiration
(podobně jsem teď otříhaná, jenom to mám kratší...)

6 pravidel, jak vypadat štíhleji

10. dubna 2008 v 7:00 | Majuschka |  diety & tipy
Možná před létem nemáte čas ani chuť na extra rychlou dietu. Kvůli pár kilům navrch si nezoufáte a koupání si neodepřete, ale… ale možná by se hodilo znát pár fíglů, jak vypadat o něco štíhlejší. Odkoukali jsme je od modelek. Pravidla kamufláže mají totiž v malíčku.
Přes zimu jíme víc, a tak zkrátka přibereme. Logicky. Navíc nás zatím neosmahlo sluníčko, takže jsme bělejší - a to nás dělá opticky širší a mohutnější. Prozradíme vám, jak na to jdou ty, které štíhlé tělo živí. (Štíhlé ale ještě neznamená dokonalé, takové má jen jedna z tisíce.) Jaké triky tedy znají modelky?

BIKINY jen některé
Proč?
Pokud se budete snažit nacpat do miniplavek, pak jediné, čeho dosáhnete, budou nehezké faldíky a zařezávající se kůže.

Udělejte tohle: Vyberte si přesně svoji velikost a zaměřte se na střih. Ideální jsou vysoko vykrojené kalhotky, které postavu opticky zeštíhlí. Pozornost od silnějších stehen odveďte jednodílnými plavkami s výrazným horním detailem, například volánky nebo výraznějším barevným vzorem. Pokud se oblečená jen do plavek necítíte dobře, přetáhněte si přes ně krátkou sukni nebo si kolem boků uvažte šátek, sarong či pareo.

NAROVNEJTE SE
Proč? Modelky vědí, že vzpřímený postoj způsobí, že jejich pozadí bude vypadat pevnější.

Udělejte tohle: Používají jeden snadný trik - nikdy se k fotografovi nestaví zepředu, vypadaly by totiž širší v bocích i přes břicho. Před objektiv se staví z boku a jednu nohu dají mírně dopředu. Co takhle si to rovnou zkusit?

POZOR, KDE STOJÍTE
Proč? Profesionální modelka si nikdy nestoupne přímo vedle své štíhlejší kolegyně. Její miniaturní špíčky by totiž srovnáním s tou hubenější narostly do obřích rozměrů.

Udělejte tohle: Pořiďte si velký nafukovací míč. Vaše postava bude vedle něj vypadat poloviční. Pokud se fotíte s někým štíhlejším, postavte se tak, aby nebylo možné vaše postavy srovnávat. Při vymýšlení vhodné pozice se docela pobavíte.

LEŽTE 'HUBENĚ'
Proč? Je prakticky nemožné vypadat tlustá, když ležíte na zádech. Hurá!

Udělejte tohle: Modelky to mají ještě vychytanější: při ležení mírně pokrčí kolena. To zredukuje pomerančovou kůži a zabrání stehnům roztéct se. Dalším místem, které si hlídají, jsou prsa. Pokud je totiž nemáte pevná nebo plasticky vylepšená, ráda padají do stran. Pořiďte si horní díl plavek s vyztuženými košíčky, které poprsí zpevní a udrží jeho tvar.

OBJEMNÝ ÚČES
Proč? Všechny potřebujeme alespoň trochu objemu. Dokonce i štíhlý obličej vypadá buclatě v ulízaném účesu.

Udělejte tohle: Pokud nemáte fén (po pravdě řečeno, na pláž si ho s sebou asi nevezmete) a nechcete, aby vaše osuška byla nasáklá vodou jako houba, zatřeste pořádně hlavou. Vlasy se oddělí na jednotlivé prameny a nebudete vypadat ulízaně, ale rozpustile.

DOHNĚDA
Proč? Všimli jste si, že na fotkách to nejvíc sluší těm modelkám, jež mají pleť bronzovou? Opálené tělo vypadá totiž štíhlejší.

Udělejte tohle: Použití samoopalovacích přípravků je snadné. Nejprve si peelingem odstraňte odumřelou kůži na celém těle. Pak se natřete tělovým mlékem a teprve potom rovnoměrně naneste samoopalovací krém. Pozor na lokty, kolena a prsty na nohou, ať vám tam nezůstanou ošklivé hnědé fleky!

Ploché bříško za 10 dní

8. dubna 2008 v 8:56 | Majuschka |  diety & tipy

Pro štíhlý pas nemusíte hladovět. Stačí správná strava, pohyb, který skutečně zabírá, a pár chytrých triků!

>> 1. DEN

Snídaně: 2 tousty s džemem.
Oběd: 1 tortilla s malou konzervou tuňáka, 2 lžičkami majonézy a salátem, 1 jablko.
Večeře: Hovězí medailonky na černém pepři, podávané s rajčatovým pyré, rýží a listovým salátem.
Extra tip: Uvolněte se jógou. Když jste ve stresu, tuk se soustřeďuje nejvíce v oblasti břicha.

>> 2. DEN

Snídaně: Miska směsi ovoce, jogurtu a ovesných vloček.
Oběd: Pita chléb s kuřecím masem a salátem, 1 nektarinka.
Večeře: Miska salátu tzatziki s kousky syrové mrkve.
Extra tip: Vymačkejte si čerstvý džus z pomerančů. Naopak si zakažte alkohol. Ne nadarmo se říká 'pivní pupek'!

Derek Lam - SS/08

7. dubna 2008 v 18:39 | Majuschka |  móda
Tady ta přehlídka se mi moc líbí Všechny fotky mám z této stránky, tak doufám, že se na mě nebudou holky zlobit, když jsem si jich pár zkopírovala...

To je strašný...

6. dubna 2008 v 21:06 | Majuschka |  kecy
Jak nemám vůbec čas!!! Teď poprvé po pěti dnech jsem se dostala na net... Strašně moc mi chybíte holčiny a co je ze všeho nejhorší je to, že ve středu odjíždím na týden do Estonska, kam se sice strašně moc těším, ale zase další týden bez vás mi bude připadat jako věčnost... No a jak se jinak mám? Mám teď asi 57,5 kg (už se a¨ni ráno nestíhám vážit) a každý den cvičím. Jim tak jako normálně, ani se nepřejídám, ale vím že bych potřebovala strašně moc v jídle ještě ubrat. Od toho Estonska si alespoň slibuju, že tam budeme mít celý den program a že budeme hodně chodit, takže snad by alespoň to jedno kilo mohlo dolů!!! Musí!!! Já se taky strašně stydim, když si čtu vaše blogy, jak vám to všem jde a se mnou jeto jak na horský dráze... Pořád jedu dolů a ještě níž a pak vyjedu tak do pětiny, zastavim se a jedu zase dolů... Už toho mám ale plný zuby... Musím to dokázat, nechci, aby se za mě přítel styděl... Jo a tak mě napadlo... Co kdybychom se my, co bydlíme v Praze někdy sešly??? Já vím, je to asi troufalej návrh, ale tak mě to napadlo... Tenhle blog pro mě dost znamená a vy taky, takže mi přijde škoda, že vás znám jenom podle jídelníčků a vašcih momentálních nálad Pravda, je, že vy o mně víte víc, než některé moje kamarádky, třeba jako váhu a tak... Tyhle, pro mě intimní údaje... Tak si to s tim srazem rozmyslete a až bude hezky, můžeme někam vyrazit, pokud budete chtít...
No nic, já vám jdu přednastavit články, abyste tu ten týden měly co dělat... A pak přibudou i fotky z Estonska a jídleníčky... konečně...Barvy, se kterými zhubnete

4. dubna 2008 v 12:00 | Masjuchka |  diety & tipy
Připadáte si unavená, bledá, oteklá a bez energie? Všechny chmury zažene tento veselý jídelníček. Odborně se nazývá 'chromatická dieta' a spočívá v tom, že celý den konzumujete jídlo pouze jedné barvy.
Podobně zbarvené potraviny totiž často obsahují podobné látky a díky pravidelnému opakování dopřejete tělu vyváženou kombinaci všech důležitých živin, které jsou základem pro hubnutí.
Při červeném dni zničíme cukry, ve žlutém urychlíme trávení, v zeleném se zbavíme toxinů, v bílém dni upravíme cholesterol a oranžový nám dodá ten poslední punc krásy... Není to skvělé?
Jen malé upozornění: Nikdy bychom neměli jíst dva dny po sobě stejnou barvu. Látky v těle by se pak mohly dostat do nerovnováhy. Budete-li se držet pokynů, už za týden můžete být o kilo lehčí.

Já vim...

2. dubna 2008 v 21:59 | Majuschka |  kecy
... Že jste mě tu teď delší dobu nepotkaly... měla jsem ale strašně práce a ještě pořád mám strašně práce, nicméně doufám, že jste na mě nezanevřely a nezanevřete!!! Články si přednastavím, abyste měla alespoň co číst, když už jsem takhle zaneprázdněná a nekomentuju vaše pokroky... U mně je to jak na houpačce- jednou dobrý, jednou špatný... Teď mám první cíl- naučit se jíst nějak normálně, abych se nepřejídala a jedla jeom když mám opravdu hlad... Postupně začnu ubírat a doufám, že se cvičením to někam povede...
Mám vás moc ráda holky, moc pro mě znamenáte ( a tenhle pocit zná určitě každá z nás, co má blog...) a nerada bych, abyste na mě zapoměly, když se takhle občas nedostavuju... Jenomže škola je pořád těžší a já pořád unavenější a do toho máme koncerty se zpěvem a taky nesmim zanedbávat přítele... Pořád jste pro mě strašně důležitý, do mýho thinspirativnáho deníčku se koukám každý den, ale teď budou občasné výpady holt no.... tak mi to snad odpustíte...
Love U, Majuschka
Granny Smith Apple,Strawberry,Apple,Kiwi,Fruit,Juice,Berry Fruit,Tape Measure,Instrument of Measurement,Measuring,Cordon Tape,Heart Shape,Love,Dieting,Yellow,Red,Green,Food,Healthy Eating,Healthy Lifestyle,Healthcare And Medicine,Body Care,Weight,Overweight,Loss,Eating,Freshness,Refreshment,Food And Drink,Isolated On White,Vitality,Ideas,Concepts,Sewing,Tailor,Determination,Accuracy,Length,Behavior,Emotional Stress,Over Eating,Centimeter,Inch,Decisions,Addiction,Copy Space,Weight Scale,Relaxation Exercise,Vibrant Color,Scented,Variation