Červen 2008

I'm back

15. června 2008 v 22:17 | Majuschka |  kecy
Věřtě nevěřte, Majuschka se vám vrátila!! Má za sebou všechny testy, uzavřenou klasifikaci ataky se moc stydí, že počet článků za tenhle měsíc je trapnejch... 4... Já vim, už jsem si to dávala i víc... Ale nebudu klesat na mysli, snad mi zůstalo i přes mou absenci i pár věrnejch, který třeba občas zavítaj ke mě na bloček... Chyběly jste mi holky... Je to tak... Takže teď už tady snad nějak budu, sice mám hodně nabitý prázdniny, taky nebudu pořád u netu, ale předpřipravim vám alespoň články, ať máte co číst...

Ještě zítřejší test

10. června 2008 v 23:01 | Majuschka |  kecy
Holky, ještě zítřejší test napíšu, plně poslední ze všech a pak už se vám budu 100% věnovat... Už se na to těším, moc mi chybíte, vaše komentáře (který nestíhám číst) a vaše blogy... Přece jenom jste jedna část mýho života... Takže se těšte...

Velká tlustá lež

6. června 2008 v 7:56 | Majuschka |  zajímavé články
Tenhle článek mám z Elle. Je sice delší, ale je v něm hodně pravdy... Takže kdo si chce počíst, jen do toho
Jsem tlustá. Když zhubnu, celý život bude rázem mnohem lepší. Mýtus, kterému ženy věří. Zapisují si, co kdy snědly, kde přibraly, vytvářejí tabulky, počítají kalorie, pozorují se, mluví o dietách s přítelkyněmi. A právě proto přibírají.
Libovolné místo, libovolná restaurace, libovolné tři ženy na obědě. První drží dietu - novou, tu ještě nezkoušela. Druhá si chce objednat jen předkrm, aby zahnala výčitky ze včerejší pozdní večeře. Třetí si naopak chce dopřát něco výjimečného - v práci jí padají termíny na hlavu a její nový objev jí zase nezavolal, tak se rozhodla se potěšit, odměnit, ukonejšit. Sedí nad jídelním lístkem a v duchu rozebírají menu podle kalorií i složení - jestli si dát těstoviny, na které mají chuť, ale které jsou plné uhlohydrátů, nebo maso - ale co zase s přílohou… Mají hlavy plné myšlenek o 'správném' a 'nesprávném' jídle.
Když přijde servírka, první žena si objedná salát Caesar, protože se její dietě blíží nejvíc. Druhá polévku, ale s pečivem. Třetí, která toho přece jen nechce sníst moc, si dá dezert. Odpoledne ovšem na ně na všechny přijde chuť i ještě na 'něco dobrého' (vždyť toho navíc moc nesnědly). První skončí v cukrárně, druhá u čokolády, která jí už dlouho leží v šuplíku, a třetí si během zařizování ve městě koupí chlebíček.

Dieta podle chuti

5. června 2008 v 8:00 | Majuschka |  diety & tipy
Každá dieta má své výhody a nevýhody. Co chutná vám, nemusí vyhovovat vaší kamarádce. Záleží nejen na tom, kolik chcete zhubnout, co vám z dovolených potravin chutná, ale je třeba pamatovat také na to, jak aktivní je váš metabolismus.

DIETA PODLE GLYKEMICKÉHO INDEXU

Potraviny s obsahem sacharidů zvedají hladinu cukru v krvi a dochází tak k vyplavení inzulinu do krve, který se snaží vzestup hladiny cukru v krvi (glykemii) upravovat. Glykemický index potravin udává procentuální rozdíl ve vzestupu glykemie v souvislosti s přijatou potravou, zvyšuje se především po konzumaci jednoduchých cukrů. Čím má potravina vyšší glykemický index, tím je méně vhodná ke konzumaci. K redukční dietě se nejvíce hodí potraviny s glykemickým indexem pod 50.
VÝHODY: Vysoký podíl čerstvé zeleniny a ovoce, který se postará o tolik prospěšný přísun vlákniny a také o nejpříhodnější zásobování organismu vitaminy a minerálními látkami a navíc účinně zasytí.
NEVÝHODY: Poměrně žádné, snad jen to, že zpočátku musíte neustále sledovat hodnoty glykemického indexu potravin pomocí tabulek, takže nějaký čas trvá, než si osvojíte konkrétní hodnoty potravin.
PRO KOHO JE DIETA VHODNÁ: Vlastně pro každého, kdo chce žít a jíst zdravě, potřebuje shodit nadbytečná kila a je ochoten hledat konkrétní jídla podle tabulky "glykemický index potravin".
dieta_podlechuti

DĚLENÁ STRAVA

Vyznavači této diety ctí zásadu, že sacharidy a bílkoviny by neměly být tráveny současně. Proto v tomto případě nenajdete společně na talíři maso a brambory. Ne že by si je úplně odpírali, ale konzumují je vždy odděleně, a to ještě v určitém časovém odstupu, ideálně více než čtyři hodiny a nejlépe vždy v kombinaci se zeleninou.
VÝHODY: Svou pestrostí si dělená strava získala už nejednoho příznivce. Jakmile zvládnete dělení potravin na "kytičky a zvířátka" a zároveň si pohlídáte množství snězeného jídla, máte vyhráno.
NEVÝHODY: Pro někoho může být velmi těžké vzdát se velmi zažitého spojení typu rýže/maso, chléb/vejce.
PRO KOHO JE DIETA VHODNÁ: Pro všechny, kterým nedělá problémy osvojit si zásady dělené stravy.

DIETA S NÍZKÝM OBSAHEM TUKU

U tohoto stylu stravování je dovoleno jíst téměř všechno, jen tuky jsou zapovězeny. Základem této diety, v zahraničí nazývané "Low-Fat", jsou potraviny s minimálním obsahem tuku. Protože však organismus alespoň malé množství tuku potřebuje, vždyť některé vitaminy se rozpouštějí právě jen v tucích, doporučují se pouze jen nenasycené mastné kyseliny. Je nutné se vyhýbat živočišným i skrytým tukům. Vhodná je proto netučná drůbež pochopitelně bez kůže, občas lze zařadit i hovězí libové maso, doporučují se také netučné mléčné výrobky, především tvaroh a hlavně hodně ovoce a zeleniny.
VÝHODY: Široký výběr potravin vám umožní sestavit si pestrý jídelníček, takže nemusíte mít obavy ze stereotypní stravy.
NEVÝHODY: Zpočátku může být složitější a náročnější hlídat množství tuku v konkrétních potravinách, ale při troše cviku se na to dá dobře zvyknout.
PRO KOHO JE DIETA VHODNÁ: Pro každého, kdo se chce zbavit přebytečných kilogramů.
dieta_podlechuti

NÍZKOSACHARIDOVÁ

Při této dietě, které se v zahraničí někdy říká "Low-Carb" neboli málo sacharidů, se musíte obejít bez chleba, brambor, těstovin, rýže, tedy bez příloh obsahujících vysoké množství sacharidů. Vyznavači této diety vycházejí z toho, že takové potraviny přispívají k tloustnutí. V jídelníčku se proto objevují zejména ryby, libové maso, sójové maso, nízkotučné mléčné výrobky a především spousta zeleniny.
VÝHODY: Poměrně velká pestrost jídelníčku a navíc jednotlivá jídla bývají obvykle rychle připravená a dokážou zasytit na dlouhou dobu. Na své si v tomto případě rozhodně přijdou milovníci zeleninových příloh.
NEVÝHODY: Pokud milujete brambory, těstoviny, rýži... zkrátka přílohy, budete se při této dietě hodně trápit.
PRO KOHO JE DIETA VHODNÁ: Pro všechny, kteří "nemusejí" sacharidové přílohy a dávají přednost lehčí stravě.

Knížka?

4. června 2008 v 22:10 | Majuschka |  kecy
Ahoj slečny, tak se vám zase po delší době ozývám... Doufám, že se máte moc dobře, že se vám daří to, co chcete a že si moc nelámete hlavu ze skutečnosti, že jste třeba nestihly shodit všechny kila, co jsme si předsevzaly... Hlavně mám ale jiný dotaz... Četla jsem knížku Střípky mých lásek a napadlo mě že bych jí sem postupně začala opisovat (a porušovat autorská práva..) Já vim, že už tu knížku má u sebe na blogu Elizabet a vůbec se po ní nechci opičit, jenom mě to tak napadlo... Takže piště do komentářů, jestli se mám jít naučit psát všema deseti...