cviky

Cvičení na míči

11. září 2009 v 12:00
*přednastavený článek*

Cvičení, které mám moc ráda, nebolí mě při něm záda, je to prostě fajn... Možná, že se budou některé cviky opakovat, ale to neva. Čím víc, tím líp :)

Cviky na všechny partie těla

30. června 2009 v 9:00
Vypusťte nesmyslné hladovění a raději si dejte do těla!
Je libo štíhlejší pas, pevnější paže, bezchybný zadeček, tvář bez vrásek? Víme, jak přivést tělo k dokonalosti - přímým úderem na vaše problémové partie!

Dokonalý zadeček

Cvik, který zabere:
Klekněte si na karimatku, předloktí opřete o zem, jednu nohu zvedněte a pokrčte do pravého úhlu. Záda musí zůstat rovná. Zvednutou nohou se snažte pomalými pohyby kmitat nahoru a dolů alespoň 15 vteřin. Opakujte 15x na každou nohu.

Ukliďte si ledničku:

Místo solí dochucujte pepřem, kávu vyměňte za bezkofeinovou variantu a omezte veškerý alkohol. Naopak si dopřávejte hodně celozrnného pečiva, sóju, maso, rýži a denně vypijte osm sklenic vody.

Správný relax:
Místo sezení na gauči si zajděte na relaxační masáž, která rozproudí lymfatický systém. Při mytí pak střídejte proud studené a teplé vody.

Cvičení pro ty, které nemají moc času

28. května 2009 v 14:15 | Majuschka
Toužíte po skvělé postavě, ale nemáte čas několikrát týdně chodit cvičit?
Vyzkoušejte naše jednoduché triky, které vaše tělo dostanou do formy.

Zaručený recept na krásné tělo? Zdravé jídlo v malém množství a cvičení ve velkém. Víme to všechny, ale jen malá část z nás to opravdu pravidelně dodržuje. Někdo necvičí, protože nemá čas, někomu se jednoduše nechce. Díky našim skvělým tipům ale můžete tvarovat svou postavu téměř kdekoli a kdykoli, a ani o tom nebudete vědět. A když ještě podle našich rad omezíte stravu, budete se už po měsíci cítit mnohem lépe.

Houpačka po probuzení
Budík už dávno zvonil, ale vy pořád ležíte v posteli a vstávání je pro vás ten nejkrutější trest. Zkuste tuhle chvíli využít a posilněte si břišní svaly a protáhněte záda. Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy a rukama je přitáhněte k hrudníku. V téhle poloze se začněte pohupovat dopředu a dozadu. Pomalý pohyb postupně změňte ve švih, přesně jako na houpačce. Uděláte něco pro své svaly a dodáte si energii, abyste vylezla z postele.

Cviky na 40 minut

26. května 2009 v 16:58 | Majuschka
Cviky, které můžete provádět kdekoliv. Většinu z nich určitě znáte, ale "opakování-matka moudrosti ". Ono nám neuškodí osvěžit si paměť u cvičení, ne?

1a)
Leh na zádech, nohy kolmo nahoru. Zvedejte ruce ke kotníkům.
Opakujte 3x po 15
1b)
Leh na zádech, nohy kolmo nahoru. Zvedejte a pokládejte zadek, tahem, ne švihem.
Opakujte 3x po 12


Uvolňovací a posilovací cviky

1. února 2009 v 16:38 | Majuschka
POPIS: V sedu na židli: vytáhnout hlavu vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů. Uvolněně maximální předklon hlavy a vzpřim.

ÚČEL CVIČENÍ: Uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva.

2.
POPIS: V sedu na židli: vytáhnout hlavu vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů.
Co největší úklon hlavy vpravo a vlevo.

ÚČEL CVIČENÍ: Uvolnění a protažení v oblasti krční páteře a šíjového svalstva.

3.
POPIS: V sedu na židli: hlavu vytáhnout vzhůru, ramena stáhnout dozadu a dolů.
Předklonem otočit vpravo, vlevo.

ÚČEL CVIČENÍ: Uvolnění a protažení v oblasti krční páteře a šíjového svalstva.

Fitness podle modelky

16. dubna 2008 v 15:00 | Majuschka
Zacvičte si...

Cviky podle typu postavy

1. dubna 2008 v 7:00 | Majuschka
JABLKO
• ramena širší než boky
• výrazná, silná záda a hrudní koš
• břicho náchylné k ukládání tuku
• obvod pasu a boků je téměř stejný
• malý a plochý zadeček
HRUŠKA
• úzká, lehce svěšená ramena, která často působí kulatě
• úzký hrudník, malá prsa
• výrazná linie pasu náchylná k ukládání tuku
• boky širší než hrudník a ramena
• výrazný zadeček
• silná stehna
PŘESÝPACÍ HODINY
• stejně široká ramena a boky
• výrazná horní část zad
• štíhlý pas a dolní část zad
• ploché břicho
• nohy se zezadu zdají poněkud silnější
TUŽKA
• úzká, lehce svěšená ramena
• plochý hrudník
• stejný obvod pasu a boků
• velmi štíhlé, ale nepříliš svalnaté ruce a nohy
JABLKO
Cíl cvičení
redukce tělesného tuku
zesílení nohou
posílení podpůrného svalstva pasu a břicha, pro úpravu obrysů horní části těla
Female,Stretching,Vitality,Meditating,Relaxation,Wellbeing,Spirituality,Alternative Medicine,The Human Body,Leaf,Yoga,Back Lit,Silhouette,Teenage Girls,Women,Tree,Outdoors,Beauty In Nature,Relaxation Exercise,Exercising,Healthy Lifestyle,Spring,Summer,Backgrounds,Illustration and Painting,Vector,Part Of

10 minut pilates

16. března 2008 v 19:41 | Majuschka
Tak jsem zase jendou zabrousila na youtube a našla tam tohle cvičení... Je mi jasný, že většina ho bude znát, ale stejně ho sem dávám, jenom nám to prospěje, hezky si zacvičit Tím, že trvá jenom 10 minut ho budu cvičit vždycky ráno před snídaní, vstávat o 10 minut dřív mě možná zabije a pokud ne, tak mě to posílí ...

Tréning na gauči

29. února 2008 v 8:00 | Majuschka
gauc
gaucVyužijte čas strávený u televize a zacvičte si pár jednoduchýchcviků.Nemusíte ani vstát ze svého oblíbeného gauče a přitom můžetezapracovatna své postavě.

Pevná stehna

Postavte se těsně před gauč a zpevněte celé tělo.Proveďte podřep a zastavte se těsně před dosednutím.Zkuste zopakovat alespoň 15x.
gaucgauc

Ploché bříško

Posaďte se na kraj gauče a přitáhněte k sobě kolena.
Zapojte břišní svaly a protáhněte jednu nohu vpřed. Vraťte ji zpět a vyzkoušejte to samé druhou nohou.
Po celou dobu musíte mít zpevněný střed těla a neprohnutá záda. Zopakujte 10x.

Štíhlé boky

gaucgauc
Položte se na bok a pokrčte kolena. Horní nohu zvedejte asi o 20 cm. Při pokládání zpět ji nepovolte úplně. Opakujte 20x každou nohou.
gaucgauc

Sexy paže

Opřete se o gauč a pokrčte kolena. Prsty musejí směřovat vpřed. Proveďte tricepsový klik, až se vám boky dostanou pod úroveň kolen. Zopakujte 10x.
gaucgauc

Zdravá záda

Rozpažte s pokrčenými lokty. Střídavě přednožujte a zvedejte paže až do vzpažení. Posilujete přední stranu stehna a zádové svaly. Opakujte 15x.
Tip : Na cvičení si vyhraďte pravidelný čas - třeba u večerních zpráv. Stačí deset minut, ale každý den!

Cviky podle Rihany

27. ledna 2008 v 11:35 | Majuschka
1. Postranní úmysly

1. Boky: Postranní úmysly

a) Postavte se do širokého stoje rozkročného a prsty u nohou vytočte do stran. Pravou ruku zapřete v bok a levou vzpažte. Prsty míří
ke stropu.

b) Ukloňte se doprava a vytáhněte se za levou rukou. Nehrbte se přitom v zádech. Pánev se po celou dobu cvičení ani nehne. Hluboce se nadechněte. Vraťte se a vyměňte strany. Zopakujte pětkrát.
1. Postranní úmysly

2. Zadek: Ladný výpad

a) Ze stoje vykročte pravou nohou vpřed a přeneste na ni váhu. Levou nohou se zapřete o bříška prstů. Obě ruce předpažte ve výši ramen. Dlaně otočte k sobě a ramena tlačte dolů.

b) Teď zatněte břišní svaly a pokrčte pravou nohu. Zároveň rozpažte a dlaně natočte dolů. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte zase pětkrát. Pak vyměňte nohy.

1. Postranní úmysly


3. Záda: Páteřní zákrutaa) Široce se rozkročte a pokrčte kolena tak, aby se kryla s prsty u nohou. Předkloňte se a s napnutými pažemi se zapřete o zem.

b) Vytočte levou paži ke stropu a pravou přesuňte mezi nohy, abyste se o ni mohla lépe zapřít a neztratila přitom rovnováhu. Paže by spolu měly tvořit jednu přímku od podlahy ke stropu. Zároveň natočte boky a podívejte se za levou rukou.
Třikrát se v této pozici zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak vyměňte strany. Zacvičte třikrát na každou stranu.

1. Postranní úmysly

4. Stehna: Baletní nářez

a) Stoupněte si do stoje spatného a chodidla vytočte do stran. V úrovni ramen rozpažte a ruce lehce pokrčte v loktech.

b) Pokrčte kolena, ramena tlačte dolů a s rovnými zády klesejte dolů. Paty zůstávají na zemi. Snažte se dostat tak nízko, jak to jen bez odlepení pat od podložky jde.

c) Propněte nohy a postavte se na špičky. Snažte se udržet rovnováhu po dobu tří nádechů a výdechů. Pomalu se vraťte zpátky. Dejte si osm opakování.
1. Postranní úmysly

5. Hýždě: Kočičí tanec

a) Zapřete se o všechny čtyři, přičemž paže i stehna tvoří s osou těla pravý úhel. Zanožte levou nohu a propněte ji (záda se vám lehce prohnou). Zhluboka se nadechněte.

b) S výdechem zatněte břišní svaly a přitáhněte levé koleno k čelu. Lehce se přitom vyhrbte. Vraťte se do pozice a) a dopřejte si deset opakování. Poté vyměňte nohy.
1. Postranní úmysly

6. Břicho: Houpačka

a) Lehněte si na podložku a ruce nechte volně ležet nad hlavou. Zvedněte nohy a pokrčte je tak, že stehna s lýtky svírají pravý úhel. Prsty u nohou jsou v jedné přímce s lýtky. Přitlačte bedra k podložce a nadechněte se.

b) S výdechem zatněte břišní svaly, zvedněte paže ze země a horním obloukem je přitáhněte k tělu. Zároveň od podložky odlepte hlavu a ramena. Uvolněte krk. V této poloze se hluboce nadechněte a vydechněte. Vraťte se do polohy a) a zopakujte dvacetkrát.

Rehabilitační cvičení

5. ledna 2008 v 18:07 | Majuschka
rehabilitaceBolestem zad samozřejmě lze předcházet. Pokudnějakým neduhem tohoto druhu už trpíte, nezoufejte.

I vám lze pomoci. Nejvíce práce proti bolestem páteře můžete udělat vy sami - pravidelným cvičením, správným držením těla a nepřetěžováním rizikových tělesných partií.

Nejen vánoční cviky

17. prosince 2007 v 22:50
Tady jsem našla cviky, které byly označené jako " Jak zhubnout do Vánoc". Protože to ale nejsou pouze vánoční cviky, tak vám je sem dávám... Zaberou asi tak půl hodinky, takže si pusťte vaší oblíbenou hudbu a zacvičte si....
stihla_do_vanoc stihla_do_vanoc stihla_do_vanoc stihla_do_vanoc stihla_do_vanoc stihla_do_vanoc
Tip 1: Hlídejte si, aby kolena a špičky směřovaly jedním směrem. Podřep provádějte jen do úrovně kolen, budete si šetřit klouby.
Tip 2: Sestavu můžete cvičit i rozděleně na dvě patnáctiminutovky. Ráno si dejte bříško, paže, záda a večer procvičte zbytek těla .

Krásné bříško...

9. prosince 2007 v 13:57

Jestliže cvičíte každý den cviky na bšíško a ono pořád nic, zkuste tyhle cviky... Každý je zná, jsou trošku obměněné a účinné... Enjoy it...

brisko

Pláváním ke štíhlému tělu

3. listopadu 2007 v 8:00
Plavání lze provozovat celý rok, nicméně léto je tomuto sportu nejpříznivější. Nemusíte se mačkat v přeplněných vnitřních bazénech a ještě si užijete pohyb na čerstvém vzduchu.

Pilates

25. října 2007 v 8:00
Nečekejte žádné zázračné hubnutí bez námahy, zato se budete moci těšit na zaručený výsledek. Metoda Pilates je jednoduché, ale velmi účinné cvičení založené především na velké koncentraci. S úmorným posilováním nemá nic společného. Jde spíše o protáhnutí a systematické zpěvnění svalů.

Stačí 10 minut denně !

15. října 2007 v 12:00
Zapomeňte na spinning nebo na úmorné zvedání činek. Kupte si míč! Proč je cvičení s ním tak účinné? Protože míč není stabilní a hýbe se, svaly kvůli udržení rovnováhy více pracují a namáhají se, do cvičení se zapojují i menší svaly, které jindy zahálejí. Oceníte to zejména při zpevňování problematických partií, jako je spodní břicho nebo zadní část rukou. Náš snadný zpevňovací program je určen pro cvičení doma. Jediné, co potřebujete, je gymnastický míč.
Ze začátku se možná budete cítit trochu nejistě, ale jakmile si vaše svaly zvyknou, získáte nad tělem mnohem lepší kontrolu, a hlavně vás to bude bavit.

Pozdrav slunci

12. října 2007 v 14:00
"Pozdrav slunci", často nazýván i "Sluneční modlitba", je dynamická, na sebe navazující sestava cvičení, skládající se z 12 cviků. Jedná se o co nejplynulejší, na sebe navazující cvičení, prováděného za pravidelného rytmického dýchání. Aktivuje tělo, mysl i ducha, povzbuzuje krevní oběh a nechává proudit energii celým tělem.

Moje cvičení...

23. září 2007 v 21:29
Na dotaz T3r3zky, co cvičím na boky sem dávám pár cviků, které svičím já. Je to samozřejmě strašně variabilní, každý potřebuje posílit něco jiného. Já většinou svičím u Ally McBeal ( můj nejoblíbenější seriál) a vyjde mi to tak na půl hodinky...

cvičení s míčem

27. srpna 2007 v 19:02
Pokud máte doma veliký míč na cvičení, tohle je přesně pro vás... ; )
 
 

Reklama