motivace

Muž zhubl 180 kilo

20. července 2009 v 10:00
Američan David Smith (32) prožívá příběh jako z hollywoodského filmu. Není to tak dlouho, co byl nyní pohledný muž panic, vážil asi 280 kilogramů a chtěl zemřít. Pak se ovšem poznal s místním moderátorem a fitness instruktorem Chrisem Powellem, který se mu rozhodl pomoci. A tak začal jeden z největších přerodů, které se kdy obézním lidem kdy povedly.

Osmadvacetiletý David Smith byl totální outsider. Šikanování v mládí, nedostatek kamarádů a další potíže ho přivedly k tomu, že se jeho nejlepším přítelem stalo jídlo. Kdyby to tak šlo dál, dost možná by během několika let zemřel na selhání orgánů, které by nemohly ustát jeho rapidní nabývání tělesné hmotnosti. Naštěstí pro mladého Američana se potkal se s člověkem, který se mu rozhodl pomoci.

Takto vypadal David Smith před začátkem svého hubnutí.

Inspirativní příběh?

12. června 2009 v 20:44 | Majuschka
Tady ten příběh jsem našla v Harper's Bazaar, když měli téma hubnutí. Některé to pohorší, jiné možná povzbudí a inspiruje... Pro mě tenhle příběh znamená, že všechno jde, když se chce a že ne každá hubnoucí slečna musí skončit jako vychrtlá anorektička. Určitě ale netvrdím, že je její životosprává zdravá Ani omylem. Ale musím uznat, že mě to fascinuje...

Jako už deset let trvající rituál by se dal trochu vznešeně nazvat styl života, ve kterém se ocitla osmadvacetiletá manažerka marketingu Ilona. Je to jednoduché: v průběhu pracovního týdne jen pije, o víkendu si dopřeje režim "běžného smrtelníka". Začala s tím v osmnácti, krátce po maturitě.

"Už jako malá holka jsem byla trošičku oplácaná, ale pokud si vzpomínám, svou postavu jsem začala řešit až na konci střední školy. Když jsem si totiž po maturitě začala užívat posledních prázdnin ve svém životě, kila šla rázem nahoru. Až jsem jednoho dne uviděla v televizi rozhovor s jednou z tehdejších moderátorek zpravodajství, která popisovala, že taky vždycky nebývala 'šlank' a že se přebytečných kil zbavila tím, že přes den jen pila - džusy a kafe.

Proč to vlastně děláme...

31. května 2009 v 23:36 | Majuschka
Tvoje stehna se o sebe nebudou třít, když budeš chodit.

Konečně budeš "chudá skinny girl"

I když kamera přidává 5kilo, Ty budeš stále vypadat skvěle.

Lidi se Tě budou ptát, jak si udržet tak štíhlé tělo.

Tvůj tuk Ti nebude překypovat, když budeš sedět.

Motta

26. března 2008 v 22:19 | Majuschka
"Nic ti nedá takový pocit jako hubenost, ani sladkost!"
"Kdyby bylo hubnutí snadné, na světě by byli samí hubení lidé"
"Raději budu mrtvá než tlustá!"
"Nevzdávejte se toho, co chcete nejvíce, jen proto, co byste chtěli zrovna teď."
"Ušla jsem už dlouhou cestu na to, abych přijímala rozkazy od sušenky!"
"Hlad bolí, ale štíhlost za to stojí!"
"Hladovění a odmítání je důkazem silné vůle!"
"Vteřinu na rtech, roky na stehnech!"
"Jedna ze záhad života je, jak může žena z kilogramu krabice čokolády přibrat 2,5kg."
"Hodné holky nejí!"
"Pro krásu se musí trpět!"
"Umírám pro dokonalost!"
"Být hubená je důkaz sebekontroly a vlády nad svým životem!"
"To jídlo vypadá dobře, ale já vypadám mnohem lépe!"
"Jestli chceš vidět jídlo, podívej se na svoje stehna!"
"Požádej mě, abych ti ukázala dokonalost, a já ti ukážu štíhlou holku."

Předělaný dopis od Any

24. března 2008 v 22:34 | Majuschka
Tenhle dopis jsem našla u Kathy na blogu... Je moc hezky předělanej, prostě ho tu chci mít...
Ahoj. Jmenuju se Ana. Jsem tady, abych ti pomohla, ne ublížila. Nejsem tak docela tvoje kamarádka. Já jsem totiž ty. Zkus si představit, jak stojíš před zrcadlem a vidíš v něm mě - svůj odraz dokonalosti.Sebe bez všech negativních vlastností. Vidíš se, jak jsi štíhlá, máš krásné tělo, nádherné oblečení, úžasnou pleť a skvělé vlasy. Vidíš se přesně takovou, jakou bys chtěla být. Jsem jako tvé druhé já, ale abych byla přesnější, ty jsi druhé já mě. Já tě jen vedu k tobě samé. Jsem motýl a ty jsi zatím jen kukla, ale s mojí pomocí se z tebe brzy stane motýl - já. Pomůžu ti vyklubat se z té hnusné kukly a staneš krásným motýlem.
Přece nechceš být líná, válet se u televize a ztrácet čas nicneděláním a odkládáním všemožných věcí. Budeš úspěšná. Budeš mít dobré známky, spoustu času na přátele a na cokoliv si vybereš, protože se naučíš organizovat si svůj život tak, jak chceš. Pořádek v hlavě, pořádek v životě.Naučím tě milovat tvůj život,ale to můžeš jen tehdy, až se sebou budeš spokojená.
Pro začátek tě budu kontrolovat v jídle. Přejídáš se? Špatně, ale nevadí. Proto jsem tady. Když tě to popadne, budu tady já. Vzpomeneš si na mě, představíš s mě a už víš, že jsem s tebou. Nejsi v tom sama.Takže buď rozumná a neudělej chybu. nejen že je to nezdravé, taky chceš být přece štíhlá a ne prase, které se přejídá. Běž si třeba vyčistit zuby nebo si dej koupel. Zabav se něčím, než příjde čas na jedno z 5 jídel.
Dál tě musím varovat - nehladov. Víš přece, k čemu to vede. Při nejlepším vydržíš týden, ale pak se při nejbližší příležitosti zase přejíš a tvá snaha bude k ničemu, jen si budeš nadávat a to přece nechci. proto jez opravdu 5x denně menší porce. K snídani si dejněco, co tě zasytí, ale nepřeháněj to. Pak si dej malou svačinu, i když nemáš hlad. tak se vyhneš přejídání. Brzo příjde na řadu oběd, to si dej polévku a můžeš i kousek celozrného chleba. Ale pamatuj - nepřeháněj to. Potom zase nezapomeň na svačinu - raději zeleninu. K večeři si dej do 7 večer zeleninový salát, ale ne pečivo. Klidně sněz salátu víc, ale bez masa a chlebu, jen zelenina.
Když nemáš na vybranou, můžeš samozřejmě sníst něco jiného, ale zase opakuju - nepřeháněj to. pak je všechno v pořádku.
Každý den cvič - nejen posiluj, ale raději cvič. Například aerobic, švihadlo nebo si něco vymysli, třeba skákání a boxování s činkami. Nechám to na tobě, ale musíš se u toho zapotit. Spálíš mnohem víc kalorií, není to tak namáhavé a rozproudíš si kre v žilách, uvolní se ti endorfiny a budeš se cítit skvěle a ještě k tomu budeš hubnout:) Posilování ale taky zcela nezanedbávej.
S úsměvem se hubne líp. Nejsem tady jen od toho, abych ti pomohla od přebytečných kil, ale abych ti pomohla být šťastnou a takovou, jakou chceš být. Pamatuj - já jsem ty a ty už brzo budeš stejně krásná a šťastná jako já, až se zbavíš toho, co tě trápí. nejen kilogramy avíc, ale i tvé zlozvyky. Nic nestíháš? Naplánuj si den. Pořiď si diář a vše si do něj zapisuj. Učíš se celé hodiny a přitom se nic nenaučíš? Špatně. Vymez si určitý čas, třeba 2 hodiny a soustřeď se jen na jednu věc, nenech se ničím rušit a už vůbec ne počítačem:) Uvidíš, kolik najednou budeš mít volného času.
Když uděláš chybu, neříkej si, že se nic nestalo.Je to blbost, pak to totiž klidně uděláš znovu. Jsem pořád s tebou, Prohlédni si mě. Krásná, štíhlá, sexy...přesně to z tebe bude. zavři oči a představ si, jak se pohybuješ v mém těle. jak skvěle se ti žije. Vždyť je to tvoje tělo! Jen ještě není úplně hotové, jinak to máš ale přímo na dosah. Jen se musíš snažit. Má to cenu. Vím to. Já ti pomůžu, ale opravdu se snaž.
Až budeš zoufalá, mysli na mě já budu s tebou. Přesvědčím tě, že to, co děláme, má cenu. Nestojí tenhle tvůj novýkrásný vysněný život za to? Samozřejmě že ano.
Ty víš, že to chceš. Tvá Ana ♥
 
 

Reklama